18. týden těhotenství | Těhotenství.cz

18. týden těhotenství

18. týden těhotenství - Těhotenství.cz

Dělohainfo-icon sahá asi dva prsty pod pupek. Aktivita plodu roste a síla jeho svalů má již takovou intenzitu, že matka může jeho pohyby cítí jako ´šimrání´, lechtání, škrabání a nakonec kopání. Ženy těhotné poprvé obyčejně mývají takové pocity o něco později. Vícerodičky již vědí, co mají sledovat a jejich děloha je citlivější, proto pohyby ploduinfo-icon cítí dříve.
Plodinfo-icon měří cca 21 cm a váží kolem 200 g, plodové vody se odhaduje asi 250 ml. Ultrazvukem je vidět placentainfo-icon uložená na přední nebo zadní stěně děložní nebo na jejím dně. Její umístění je individuální.

Velikost plodu v 18 týdnu těhotenstvíinfo-icon je srovnatelná s batátou - sladkou bramborou.

Velikost plodu v 18.týdnu těhotenství

Přečtěte si "Rady našich babiček" ohledně těhotenství. Tabulku míry a váhy miminka v bříšku v průběhu vývoje těhotenství najdete zde.

Budujte vztahy s partnerem, i když jste právě těhotná

Od roku 2014 je možné absolvovat bezpečné a spolehlivé vyšetření na Downův syndrom z krve matky i neinvazivní metodou.

Pomocí vaginálního vyšetřeníinfo-icon lékař kontroluje při každé návštěvě v těhotenské poradně stav čípku děložního. Důležité pro lékaře jsou tyto údaje: délka čípku (zkracuje se?, konzistence – tuhý, začíná měknout?, otevírá se nebo je uzavřený?).

Každá ženainfo-icon prožívá těhotenství jinak. Mělo by pro vás ale být obdobím radostného očekávání. Pro vaši psychickou pohoduje důležitý i váš vzhled, který byste neměla v žádném případě zanedbávat.

18. týden těhotenství - jaký je to měsíc?


 

Předchozí týdenDalší týden

 

Témata: