Přejít k hlavnímu obsahu

Miminko v autě: 7 cestovních tipů

Cestování s dětmi

Stejně jako první krůček, jednou přijde ten okamžik, kdy se dítě poprvé vydá na cestu autem. Jak se maminka může na tuto situaci připravit tak, aby zůstala v klidu?

Vaši nejvyšší prioritou je jistě udržet miminko v bezpečí. Rovněž je důležité pro maminky dostat jej do pohody, a nejlépe i do spánku.

Dobrou zprávou pro ženy je, že připravit miminko na cestu je snadnější díky následujícím tipům.

Zjistěte, jak učinit cestování s dítětem pohodovějším.

7 cestovních tipů pro jízdu s miminkem

1. Vsaďte na řetízek na dudlík

Má vaše miminko v oblibě dudlík? Vyzkoušejte toto řešení týkající se bezpečnosti v autě pro oba z vás:

pořiďte si klip, který lze snadno připnout ke košili nebo k bezpečnostnímu pásu.

Díky tomu se stane řízení s miminkem snazším a bezpečnějším, neboť maminka se nebude muset odepnout a nořit se pod sedadla po každém pádu dudlíku z úst dítěte.

2. Vše připoutejte

Pravděpodobně nechcete po každém sešlápnutí brzdy lovit po zemi oblíbené věci miminka.

Využijte provázky nebo sadu plastových oček pro upevnění hraček k sedačce, aby se vaše miminko ani okamžik nenudilo. (Stejně jako aby na zem nespadlo nic, co by zapříčinilo pláč dítěte.) Lze také upevnit lehké, nerozbitné zrcadlo na sedačku před miminko. Jak jste si totiž jistě všimla, malé děti se rády zhlíží v zrcadle.

3. Odpočiňte si

Až nastane čas k jídlu, zastavte. Ano, takto (možná) ztratíte pár minut. Je to však mnohem menší oběť než obědvání a řízení auta s miminkem.

Nejenže byste tím způsobila značný nepořádek. Zároveň je to komplikované, navíc nebezpečné. „Žonglovat“ se skleničkami a lžičkami, zatímco se řítíte dálnici, zkrátka nemůže dopadnout dobře.

4. Aplikujte rotaci práce

Pakliže je na palubě další dospělý, nejen maminka, střídejte se v úkolech: zatímco jeden řídí, druhý se snaží zabavit „posádku“. A poté naopak.

Jak zabavit malé dítě? Chybu neuděláte například s následujícími aktivitami:

  •   Schovka
  •   Hlasitě zpívejte
  •   Nechte dítě třást s lahví s vodou, do které jste vhodili pár mincí (a pořádně utáhli víčko)
  •   Namalujte na oba vaše ukazováčky obličeje a nechte je spolu si popovídat

5. Vyrazte, jakmile dítě vyrazí do říše snů

Má vaše miminko tendenci usínat v autosedačce automobilu? Může se vyplatit jezdit v krátkých časových intervalech, a to podle toho, kdy je miminko unavené.

Dbejte na to, aby miminko nespalo v sedadle příliš dlouhou dobu. Jedná se totiž o rizikový faktor syndromu náhlého úmrtí kojence, a to zejména v případě miminek mladších šesti měsíců.

Pakliže miminko usne, zatímco jste za volantem, často jej kontrolujte a co nejdříve jej přesuňte z autosedačky na bezpečnější místo pro spánek.

6. Dopřejte si přestávky na vyprazdňování

Využijte koutků na přebalování, abyste mohla miminku včas vyměnit plínu. Při cestování s miminkem se vyplatí cestovat také s přebalovací podložkou vzhledem k pochybné čistotě přebalovacích pultů v některých podnicích.

7. Udělejte si čas na hraní

Je vaše miminko v autě nespokojené a hlučné? Nebo cestujete obvykle v té době, kdy je dítě plné života? V těchto případech nastal čas na plán R: rozptýlení.

Vždy přibalte na cestu oblíbené hračky a hudbu pro miminko. Nic také nezkazíte tím, pokud vašeho potomka překvapíte novými hračkami. Miminko se s nimi jistě zatouží seznámit, takže bude mít na dlouhou dobu o zábavu postaráno.

Nakonec není tak složité zajistit pohodovou jízdu s miminkem, že?
 

autor: www.tehotenstvi.cz | Pavel Drahoňovský
kategorie: Miminko

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.