Přejít k hlavnímu obsahu

Že je těhotná, zjistila až v 7. měsíci

Že je těhotná, zjistila až v 7. měsíci - Těhotenství.cz

Představte si situaci, kdy poctivě berete antikoncepci, ale jednoho dne se dozvíte zprávu, že jste těhotná, a to navíc v sedmém měsíci těhotenství. Myslíte si, že to není možné? Tak přesně tohle se stalo Kristýně, která o těhotenství neměla ani potuchy.

„Nechápala jsem, co se mi to s břichem děje“

„Krvácení se docela často objevuje ještě jednou po otěhotnění, a vzácně i vícekrát. ,,Jsou i ženy, které menstruují až do porodu. To mi oznámila gynekoložka, kterou jsem navštívila ihned po tom, co mi vyšel pozitivní těhotenský test", uvedla Kristýna. Tato budoucí maminka pohyby necítila až do 7. měsíce, kdy jednoho lednového večera ležela a díky klidnému momentu se jí holčička v bříšku probrala a začala se protahovat.

„Vůbec jsem nechápala, co se mi to s břichem děje. Pak mi to ale okamžitě sepnulo. Přesto jsem si říkala, že je to blbost, že nemůžu být těhotná.“ Kristýna měla pravidelnou menstruaci, a ačkoliv se jí poslední dvě menstruace vyhnuly, místo nich se objevilo jen špinění, nepřipisovala tomu větší váhu. Již v minulosti měla se špiněním a vynecháním menstruačních dnů zkušenosti.

Průjem na dovolené naboural účinnost antikoncepce

Se svým partnerem Mikulášem, se kterým Kristýna žije víc jak dva roky, navštívila Turecko, kde zřejmě díky ledovým kostkám v pití dostala silný průjem a ten byl důvodem, proč antikoncepce nezafungovala tak, jak měla. „Nějaký čas po návratu mi jednu dobu bylo těžko od žaludku, a dokonce i káva mi přestala na čas vonět“ popsala Kristýna, kterou by ani ve snu nenapadlo, že je těhotná.  

Příbytek na váze nebylo nic neobvyklého

Kristýna má jednu z těch postav, na které se těhotenství projevuje velmi pomalu. „Přece sis musela všimnout, že přibíráš!“ byly časté otázky z jejího okolí. „Jsem vysoká, zpevněná a kila se mi rozkládají rovnoměrně, maličko přibírat jsem začala v říjnu, ovšem na podzim mi začíná víc chutnat, a tak se každoročně začnu zakulacovat.“ dodala Kristýna.

Jak na její těhotenství reagovalo okolí?

Kristýna byla zpočátku v šoku, zvláště tehdy, když jí gynekoložka oznámila, že už je v 7. měsíci. Její okolí to ovšem vnímá jinak a začalo ji odsuzovat. Dokonce i její maminka jí vyčítá to, že se s ní o těhotenství nepodělila hned v samém začátku. Nakonec ji však udivila i Mikulášova reakce. „Nejdřív tomu nevěřil, pak mi strašně vynadal, že jsem neskutečně blbá, že jen idiot si nevšimne mimina v břiše“ popsala Kristýna přítelova slova. Podle něj si to celé naplánovala a oznámila mu to v dobu, kdy už se s těhotenstvím nemůže nic dělat.

„S Mikulášem spolu dál žijeme, ale atmosféra mezi námi je velmi napjatá. Beru to tak, že radši nic nečekám, a budu jen příjemně překvapená.“ dodala nakonec Kristýna, která se na svou dceru těší ze všech nejvíc. Už nám nezbývá nic jiného, než popřát budoucí rodince hodně štěstí. 

Těhotenství.cz

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.