Přejít k hlavnímu obsahu

Adventní neděle: Jak si vyrobit svůj originální věnec?

Adventní věnec

Je tady zase advent. Adventní období nám přináší do kalendáře zvláštní dobu očekávání a přípravy na Vánoce. Jednou z tradičních a krásných tradic, které nás provázejí v průběhu adventu, je výroba adventního věnce. Tento symbolický věnec s čtyřmi svíčkami nám pomáhá spočítat dny do Vánoc a připravit se na příchod Ježíše Krista.

V tomto článku se podíváme na to, jak vyrobit tradiční adventní věnec z jehličí a také jak na moderní trendy v tvorbě adventního věnce, které nabízejí kreativní alternativy. Připravte se na adventní dobu plnou radosti, očekávání a inspirace.

Tradiční adventní věnec

Tradiční adventní věnec je vytvořen z jehličí a má čtyři svíčky, z nichž jedna je zapalována každou neděli během adventu. Zde je návod, jak ho vyrobit:

Materiály: Pro tradiční adventní věnec budete potřebovat kruhový podklad z polystyrenu nebo slámy. Dále si můžete nastříhat větvičky, které potom budete ke kruhu připevňovat drátkem. Můžete si však koupit už hotový kruh z jehličí. Čtyři svíčky a kovové bodce, kterými svíčky upevníte do korpusu. Provázek nebo stužku nebo tradiční vánoční ozdoby. Může to být badyán, skořice, sušené ovoce, různé hvězdičky nebo vložky. Hodit se také bude tavná pistole.

Montáž: Vezměte si pár větviček a naskládejte je po obvodu tak, aby co nejlépe zakryly korpus, přitáhněte je drátkem. Takhle pokračujeme stále dokola, dokud celý korpus není zaplněný. Připevněte svíčky k podkladu. Pak přichází fáze zdobení, nechte svou kreativitu pracovat.

Moderní adventní věnec

Moderní adventní věnec může být kreativním a originálním vyjádřením vánočního ducha. Jednou z moderních variant je věnec v podlouhlé míse nebo na skleněném tácu se svíčkami a různými dekoracemi:

Materiály: Zakoupíte si podlouhlou mísu nebo tácku, čtyři svíčky a různé dekorace, například kuličky, šišky, hvězdy, nebo jiné vánoční ozdoby, trvanlivý zelený výplňový materiál (např. mech) a provázek nebo stužku.

Uspořádání: Naplňte mísu zeleným materiálem a uspořádejte na něm svíčky a dekorace. Můžete vytvářet různé kompozice podle svého vkusu.

Adventní věnec je krásnou tradicí, která nás provází během adventní doby. Můžete si vybrat mezi tradičním věncem z jehličí nebo moderní alternativou v podlouhlé míse. Bez ohledu na váš výběr, důležité je, že adventní věnec symbolizuje očekávání, radost a přípravu na Vánoce. Je to krásný způsob, jak si užít tento zvláštní čas s rodinou a blízkými a těšit se na příchod světla do našich životů během svátků. Přijměte tuto tradici s otevřenou náručí a nechte ji rozkvétat ve vašem domě každý adventní víkend.

autor: www.tehotenstvi.cz | Veronika Bělešová
kategorie: Zajímavosti

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA