Přejít k hlavnímu obsahu

Nedaří se vám otěhotnět?

Nedaří se vám otěhotnět? - Těhotenství.cz

Již nějakou dobu se snažíte nechat věcem volný průběh, ale těhotenský test stále nic neukazuje? Ještě neházejte flintu do žita, nicméně tyto 4 věci byste měla vědět, abyste se zbytečně netrápila.

Test plodnosti

Není váš zdravotní stav v pořádku? Potkávají vás potíže, které ještě nejsou dořešené? Gynekologie je zde zejména proto, aby vám pomohla – nebojte se vyhledat odbornou pomoc. Jak je na tom váš partner? Často totiž dochází k problémům u mužů – nechat si vyšetřit spermie je základní úkon, na rozdíl od ženského vyšetření muže nic nebolí. Vymlouvat se na nepohodlí je zcestné, jedná se o zcela běžné vyšetření.

Chcete otěhotnět? Buďte v pohodě!

„Hlavně buď v pohodě a nemysli na to!“ – slýcháváte tuto větu? Už při jejím vyslovení je přeci jasné, že člověk nemůže být v pohodě, pokud se mu něco nedaří. Zkuste na to jít cestou, která vám skutečně uleví – už jste někde nahlas řekla, že toužíte po dítěti, ale prozatím se vám nedaří? Až toto uděláte, poznáte, jak velká tíha z vás spadla. Rodinní příslušníci vám přestanou pozorovat břicho a pokládat nemístné otázky a začnou vás podporovat.

Vyzkoušejte ovulační kalkulačku

Říká vám něco pojem ovulační kalkulačka? Pokud ne, je na čase to změnit. Chod svého vlastního těla tak nejlépe vypozorujete vy sama, a podle toho si přizpůsobíte vhodný čas na pohlavní styk. Možná jste dosud netušila, že se „snažíte“ v neplodné dny. Víte o tom, že někdy pomůže i pouhá změna polohy při sexu? Například u žen se zakloněnou dělohou to může mít vliv.

Umělé oplodnění

Uplynula doba, po kterou jste byla ochotna čekat? Toužíte po dítěti? Zahoďte předsudky do koše a vydejte se za svým ženským lékařem. Umělé oplodnění je zcela běžný postup. Lidstvo konzumuje jiné potraviny než před 100 lety, dýcháme i jiný vzduch, a hrát si na to, že to na nás nemá žádný vliv, je nesmysl.

Jste jedinečná! Važte si sama sebe a jděte si za svým snem. Dejte se do pořádku fyzicky, požádejte partnera, aby si zašel na vyšetření a nebojte se nahlas vyjádřit své obavy – to je dobrá cesta k tomu, jak být sama se sebou v souladu.

Těhotenství.cz

Diskuze k článku