Nová kniha: Prázdná kolébka - Jak překonat ztrátu dítěte před porodem nebo těsně po něm | Těhotenství.cz

Nová kniha: Prázdná kolébka - Jak překonat ztrátu dítěte před porodem nebo těsně po něm

Nová kniha: Prázdná kolébka - Jak překonat ztrátu dítěte před porodem nebo těsně po něm - Těhotenství.cz

Smrt dítěte je velkým zásahem do psychiky ženy. Na dítěinfo-icon se těšila, počítala s ním ve svém životě, přizpůsobovala mu svou budoucnost. Do této nové budoucnosti byli „zataženi“ i lidé z jejího okolí. Toto těšení prožívala se svým manželem, s rodiči, s jeho rodiči… Najednou je z této budoucnosti „neudálost“. Není nic, co měla ve svých plánech, co měla nastaveno ve svém srdci.
Co a kdo jí může při této ztrátě miminka pomoct, jak se k ní chovat, co jí pomáhá ve chvíli, kdy se vrací do pracovního procesu? Ženainfo-icon se ptá, zda bude moci znovu otěhotnět, zda bude v těhotenstvíinfo-icon přecitlivělá, více opatrná, jak „přežije“ devět měsíců a zda se jí to podaří.
Kniha otevírá tyto otázky v českém prostředí, pro české ženy a jejich okolí. Doporučuje podněty a naznačuje možné cesty i pro lidi v okolí takové ženy, kteří jí mohou v těžké situaci být oporou.

PhDr. Ilona Špaňhelováinfo-icon (1966), dětská psycholožkainfo-icon, spolupracuje se sdružením Dlouhá cesta a Prázdná kolébkainfo-iconpomocinfo-icon rodičům po ztrátě dítěte. Je zkušenou autorkou knih o výchově.

Nakladatel Portál
ISBN 978-80-262-0942-3
Kód 12309901
EAN 9788026209423
Počet stran / vazba144 / Brožovaná

Rok vydání2015

Těhotenství.cz