Přejít k hlavnímu obsahu
seznam_session=false

Jak se připravit na porod?

Jak se připravit na porod

Užíváte si pohodové těhotenství bez komplikací, ale začínáte mít strach, jak zvládnete porod a nejraději byste vsadila na císařský řez? Přinášíme vám fungují tipy, díky kterým naleznete klid a potřebnou rovnováhu, proto pryč se stresujícími myšlenkami, jež se týkají porodních bolesti a dalších.

Vsaďte na literaturu o těhotenské problematice

Neváhejte si předčíst knihy, kde vás autor seznámí s reálnými a především pozitivními příběhy rodiček, které tuto úlohu zvládly hravě a bez hororových scénářů, jež jsou nám známé z filmů nebo povídání hysterických kamarádek. Pokud takovou ženu máte ve svém okolí, vyhněte se jí pro svůj klid, většinou svůj zážitek s porodem uměla „nafukuje“, aniž by se zcela zakládal na pravdě.

Pokud vás zastihne salva strachu, deprese a stresu, zneškodněte ji pozitivní myšlenkou. Na sále budete mít odborníky, budete pod stálým dohledem a za další porod zvládlo nespočet žen a vy jistě nebude výjimkou.

Zajděte na obhlídku porodnice, kde jste se rozhodla rodit

Stále více žen volí prohlídku porodnice a porodního sálu. Je však na každé ženě, zda vás tento pohled a informace zklidní nebo právě naopak. Po domluvě s lékařem a sestřičkami zjistíte, jaký mají přístup, dostatečně vás poinformují a navíc mrknete do zákulisí, kde se vám narodí ten nejdůležitější človíček na světě.

Speciální předporodní kurz pro rodičky

Máte nutkavou potřebu být na 100% připravena? Přihlaste se na předporodní výuku.. Takový kurz je však potřeba vybírat s rozmyslem, dejte na doporučení nebo potěšující reference od předešlých zákaznic. Osvojíte si vše o porodu, jaké existují typy, jaké mají výhody, jak dýchat, když na vás přicházejí kontrakce, co naopak nedělat, jak se starat o sebe a o miminko, principy kojení, jídelníček během kojení a další. Ptejte se na to, co vás zajímá, nemějte zábrany popsat vaše emoce, přiznat obavy nebo požádat o radu k problému, jež vám nedá spát.

Pokud vás tento kurz neuklidní, vyhledejte beze studu pomoc odborníka. Psycholog strach s vámi rozebere, zjistí, odkud pramení a po pravidelných návštěvách se jistě zmírní jeho projevy.

Diskutujte s jinými maminkami

Existuje spousta webů pro nastávající maminky i maminky po porodu, jako například www.mojetehotenstvi.cz. Zde se dozvíte spoustu rad a informací, přímo "od zdroje" - maminek, které již mají porod za sebou.

Doma odpočívejte, dostatečně spěte, jezte zdravě, procházejte se a užívejte si s partnerem a rodinou toto nejkrásnější období.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.