Přejít k hlavnímu obsahu

Pohyby pod srdcem, co znamená kopání miminka během těhotenství?

Těhotenství je cestou plnou zázraků a jedním z nejvýznamnějších pocitů je první pohyb vašeho miminka. Ale co všechny ty šťouchance, kopance a vlny pohybu znamenají? Jak tyto momenty odrážejí růst a vývoj vašeho dítěte?

Každý šťouchanec a kopanec, který cítíte ve svém břiše je intimní komunikace mezi vámi a vaším rostoucím miminkem. Tyto pohyby jsou základními milníky ve vývoji vašeho dítěte a poskytují ujištění o jeho zdraví a pohodě. Ale kdy začneme tyto pohyby cítit a co přesně znamenají?

Kdy a jak cítíme pohyby

Většina těhotných žen začne cítit první pohyby miminka, známé jako "quickening", mezi 16. a 25. týdnem těhotenství. Tyto rané pohyby mohou připomínat šumění motýlů nebo jemné bublinkování. Jak těhotenství postupuje, pohyby se stanou výraznějšími a častějšími.

Quickening is when you feel your baby's first movements during pregnancy. It may feel strange to feel your baby move in your uterus (womb) at first. You may not know if it's your baby moving, gas or something else. Once you start to feel these tiny "quickening" movements, it can be reassuring that your unborn baby (fetus) is healthy and growing. Feeling your baby move can deepen the bond and connection you feel during your pregnancy. Zdroj: My Cleevland clinic 

Quickening je, když poprvé pocítíte pohyb miminka. Zprvu to může být zvláštní cítit, jak se plod hýbe v děloze. Není jisté, že to rozeznáte hned, pohyby můžete odůvodnit jako plynatost, tlak, nebo něco jiného. Ale v momentu kdy pocítíte jemné Quickening, tedy jemné zrychlené pohyby, pochopíte, že se jedná o vaše miminko, že je zdravé, a že roste. Cítit pohyby vašeho miminka může prohloubit pouto a spojení v průběhu těhotenství. (Překlad redakce.) 

Typy pohybů a co znamenají

  • V raných fázích mohou jemné šťouchance signalizovat průzkum vašeho miminka jeho novým prostředím.

  • Později v těhotenství, silné kopance mohou naznačovat růst svalů a sílu vašeho miminka.

  • Někdy můžete cítit vlny pohybu, když se miminko obrací nebo protahuje.

Komunikace a vývoj

Pohyby miminka jsou také formou komunikace. Výzkumy ukázaly, že miminka reagují na hlas matky, hudbu a dokonce i na světlo. Tato interakce může podporovat vazbu a emocionální vývoj.

Pohyby vašeho miminka jsou fascinující součástí těhotenství, které vám nabízí okno do jeho malého světa. Každý kopanec a šťouchanec je připomínkou života, který roste uvnitř vás a posiluje vaši vazbu ještě před narozením.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA