Přejít k hlavnímu obsahu

Kůže po porodu volá o pomoc

Těhotenské bříško

Těhotenství a první měsíce po porodu nejsou je kombinací radosti a ryzího štěstí. Svět se sice točí kolem dítěte, ale ani maminka by se neměla zanedbávat. A o těle a pokožce to platí dvojnásob.

Vizuální problém 

Po dobu devíti měsíců se kůže v oblasti břicha nebezpečně napíná a musí nést čím dál větší zátěž. Žena přibírá a kila letí nahoru. Někdo se vejde do deseti kilogramů, další nabere dvojnásobek. V obou případech kůže trpí a na rychlé změny reaguje vcelku podrážděně. V první fázi se objevuje jemné pnutí s kopřivkou a nadměrnou citlivostí, v druhé jemné žilky a v té poslední nenáviděné strie. Existuje celá řada produktů, které by měly projevy zmírnit, ale na každou ženu fungují jinak. Jednou vše zmizí, podruhé jsou procedury bez efektu. 

Pravdou však zůstává, že pravidelná péče je základ a bez ní bude pokožka ještě více trpět. Je třeba dodat ji žádanou hydrataci a umně kombinovat pečující krémy s přírodními složkami, které se dostanou i do hlubších vrstev kůže a bylinkové oleje určené k omezení tvorby strií a žilek. Spousta žen trpí nízkým sebevědomím. Mohou se sice pochlubit klenutým bříškem, ale zbytek těla přichází o své přirozené křivky. A pokud se přidají nevzhledné jizvy a fialkové mřížkování, které často s porodem neodezní, psychika dostává silný zásah. 

Neviditelní nepřátelé 

Mimo potíží, které se ženy drží jako klíště a jen tak nezmizí, přilévají olej do ohně i mnohem méně nápadné komplikace. Po porodu je kůže vysušená a i přes veškerou snahu a pravidelnou péči a hydrataci bez života, bez potřebným vitamínů, bez lesku a zdravé barvy. Nehledě na nulou pružnost. Ztratila tvar a jen těžko se vrací do původního stavu. Před těhotenstvím se ženy dřou a pracují na sobě, aby byly na své tělo pyšné a cítily se v něm jako bohyně. A pak přijde devět měsíců očekávání, pozornost se upne na nový život a kůže jde stranou. Ne vždy to jde ale ovlivnit. Je to přirozený proces, který je součástí daného období. Nelze to obejít. 

Důležitý je cíl 

Produkty značky Epiderma necílí na kůži v těhotenství a po porodu, ale díky jejich složení se pro toto období skvěle hodí. Vysoký podíl výživných látek, unikátní kombinace a záměr dodat pokožce vše, co jí schází. Nezáleží na tom, jestli se rozhodně pro péči konopnými oleji nebo vsadíte na magickou směs bylin. V těhotenství a po porodu nejde ani tak o speciální kosmetiku se závratnou cenou, ale především o pravidelnou péči a přírodní složky, které nedráždí. Ani stres, který velkou měrou stav žilek, strií a celkové citlivosti stav pokožky značně zhoršuje, s Epidermou nehrozí, když víte, že si dopřáváte to nejlepší. 
 

autor: www.tehotenstvi.cz | Marcela Svobodová
kategorie: Zajímavosti

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.