Přejít k hlavnímu obsahu

Jak bojovat proti nespavosti domácími prostředky?

Spánek

Všichni víme, že dobrý spánek je nezbytným pomocníkem pro dobrou fyzickou i duševní pohodu. Špatný spánek nebo dokonce nespavost narušují život a mohou být příčinou celé řady zdravotních komplikací. Nespavost je neschopnost usnout nebo vydržet déle spát. Může být krátkodobá nebo dlouhodobá. Krátkodobá, nebo také akutní nespavost, je příčinou stresu, chronická nespavost je vedlejší účinek dalších obtíží. Jako důsledek obou typů nespavosti se objevuje podrážděnost, únava,špatná koncentrace nebo bolest hlavy.

Některé jednoduché domácí prostředky, které podpoří klidný spánek

Ne vždy je hned vhodné sahat pro léky na podporu dobrého spánku. Můžeme vyzkoušet některé prostředky, které používaly již naše babičky. Nechte se inspirovat těmito tipy.

Med

Každý den před spaním si dejte 1-2 lžíce medu. Ten dodá játrům dostatek glykogenu. Pokud jeho hladina klesá, tělo produkuje stresové hormony. Ty narušují spánek a vedou k nespavosti. Kromě toho med obsahuje antioxidanty, které pomáhají snižovat v těle oxidační stres a tím eliminují známky předčasného stárnutí.

Mléko

Sklenice vlažného mléka před usnutím může pomoci zkvalitnit spánek. Mléko obsahuje tryptofan, který má zklidňující účinky a pomůže tak navodit příjemný spánek.

Levandulový olej

Kápněte 1-2 kapky levandulového oleje na polštář. Levandule má velmi příjemnou vůni a mírně sedativní účinky. Také pomáhá stabilizovat naši náladu, snižovat úzkost a tím podpoří lepší spánek.

Bylinky

  • Kozlík lékařský - 1 lžičku sušeného kořene zalijte šálkem vroucí vody a nechte louhovat 10 minut. Pijte dvě hodiny před spaním. Kozlík má mírně sedativní účinky. Podporuje delší a kvalitnější spánek.
  • Heřmánek - 2-3 polévkové lžíce heřmánkových květů zalijte šálkem horké vody a nechte louhovat 10 minut. Pijte dva šálky čaje každý den. Relaxační účinky má flavonoid apigenin, který heřmánek obsahuje.

Všechny výše jmenované ingredience jsou snadno dostupné a rychle je zařadíte do své denní rutiny.

autor: www.tehotenstvi.cz | Marcela Svobodová
kategorie: Zajímavosti

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA