Přejít k hlavnímu obsahu

Můj boj s neplodností. Příběh se šťastným koncem

Neplodnost a endometrioza

První dítě, druhé dítě – pro spoustu lidí samozřejmá a přirozená součást života. Pro dvacet procent párů u nás však těžko dosažitelný cíl, do kterého nedokáží bez cizí pomoci dorazit. Nelehkou cestou si prošla i paní Veronika, která se s námi podělila o svůj příběh.

Je možné s endometriózou otěhotnět?

U žen se na neplodnosti podílí například poruchy ovulace (dozrávání a uvolňování vajíčka), nízká kvalita vajíček, neprůchodnost vejcovodů a velmi často také endometrióza.

Endometrióza, při které se nacházejí částečky děložní sliznice mimo dutinu děložní (na pobřišnici, vaječnících, přepážce mezi pochvou a konečníkem atd.) často negativně ovlivňuje proces oplození a implantace embrya.

Mezi nejčastější příznaky signalizující toto onemocnění patří pánevní bolesti, bolesti při pohlavním styku a bolestivá menstruace. Endometrióza je nejčastější nemocí u žen v reprodukčním věku a způsoby její léčby jsou vždy individuální dle potíží pacientky.

Těhotenství u žen, které trpí endometriózou, není vyloučené. Pokud jsou vejcovody průchodné, a žena jiný problém nemá, může dojít k otěhotnění i přirozenou cestou. V případě, že vám lékař doporučí IVF, k oplodnění vajíčka spermií se využívají oplozovací techniky asistované reprodukce ICSI nebo PICSI.

Diagnóza endometrióza

„Byla mi diagnostikována endometrióza, podstoupila jsem tedy operaci, ale později se mi nemoc opět vrátila. Měsíce ubíhaly a já stále neměla to, po čem jsem již dlouhou dobu toužila, miminko.

S manželem jsem se rozhodli, že začneme naši situaci řešit. Navštívila jsem tedy svou gynekoložku, která mi vypsala žádanku do mnou zvoleného reprodukčního centra. Odborné zkušenosti, úspěchy, ale i šťastné příběhy klientů pro mě byly impulsem pro výběr právě této kliniky.   

V reprodukčním centru Repromeda jsme se setkali s lidským přístupem a hlavně optimismem, který je v tomto procesu hrozně moc potřebný. Také chválíme příjemné prostředí, ve kterém jsme si čekání krátili u výborné kávy nebo čaje. 

Všechno šlo překvapivě rychle a do tří měsíců od první konzultace mi pan doktor oznámil „jste těhotná“. Dostali jsme od vás ten nejkrásnější dárek k Vánocům. 

Naše láska Emička se narodila 8.8. 2019 s váhou 2670 g a 49 cm. Je to krásná, hodná a zdravá princezna. 

"Děkujeme, že jste nám pomohli uskutečnit náš sen stát se rodiči.“

Veronika

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.