Přejít k hlavnímu obsahu

5 způsobů, jak zmírnit nevolnost v těhotenství

Středa 1. Květen 2019 18:31
5 způsobů, jak zmírnit nevolnost v těhotenství - Těhotenství.cz

Nevolnost se pro některé těhotné ženy stává běžnou záležitostí, a tak jsme pro vás shrnuli několik tipů, které ji udrží na uzdě.

1. Jezte nevýrazné jídlo

Bohužel pro chuťové pohárky, nejlepší způsob boje proti nevolnosti je jíst malé, chuťově jemné porce v průběhu celého dne. Kuřecí polévka či vývar, krekry a prosté brambory udrží vše pod kontrolou. Skvělým pomocníkem je také zázvor, který si můžete dát např v podobě zázvorového čaje.

2. Hledejte tlakové body

Podle Institutu pro výzkum a léčbu rakoviny v New Yorku akupresura může pomoci s řadou problémů, a to včetně nevolnosti. Nejjednodušším tlakovým bodem pro zmírnění nevolnosti je tlakový bod P-6, také známý jako Neiguan. Nalezneme jej na vnitří straně paže blízko zápěstí. Pro zklidnění žaludku zkuste jemně masírovat oblast přibližně 5 cm dolů od zápěstí.

3. Vycucněte citron

Čichání a nasávání citronu pomáhá zklidnit žaludek. Nejen že citrusy příjemně voní, ale obsahují také velké množství vitaminu C, draslíku a dalších minerálů, které bojují s neklidným bříškem.

4. Zůstaňte hydratovaná

Dehydratace přináší několik negativních symptomů včetně bolesti hlavy, závratí a uhádli jste, také nevolnost. Abyste těmto indispozicím zabránila, popíjejte vodu v průběhu celého dne.

5. Běžte na čerstvý vzduch

Vědecky není dokázáno, z jakého důvodu otevření okna poskytuje úlevu, ale jsme rádi, že je to další z možností! Chladný, čerstvý vzduch na vaší tváři obecně pomáhá snižovat pocit nevolnosti, pravděpodobně proto, že redukuje ostatní vůně či pachy, které ji mohou spouštět. Tělesná teplota navíc roste, když se necítíte dobře, a čerstvý vánek vás pomůže zchladit.

Tip: Vyhněte se rychlému pití! Příliš rychlé pití může vyměšovat vodu z ledvin a zvyšovat vaši potřebu močení (jako kdyby to těhotné ženy potřebovaly).

Diskuze k článku