Přejít k hlavnímu obsahu

Maminky jezte v těhotenství ryby, podpoříte duševní rozvoj nejen u sebe ale i u miminka

Maminky jezte v těhotenství ryby

Dle výzkumu vědců z university v Bristolu, provedeného v 90.letech je prokazatelné, že děti jejichž maminky v těhotenství pravidelně konzumovaly ryby, mají lepší výsledky např. v inteligenčních testech. Studie sledovala zdraví a vývoj dětí z více než 14 000 těhotenství.

Strava v těhotenství ovlivňuje vývoj dítěte

Jak uvádí experta výzkumu Dr. Williams: "Bylo prokázáno, že strava v těhotenství je jednoznačně spojována s vývojem dítěte. Naše výsledky ukazují, že děti, jejichž matky jedly tučné ryby v těhotenství nebo které později samy ryby konzumují, mají lepší stupeň vnímání, lepší motoriku a pohybují se plynuleji."

Ryby obsahují vysoce hodnotné bílkoviny. Obsahují omega 3 mastné kyseliny, které jsou velmi důležité pro vývoj mozku. Dalším důležitým prvkem obsaženým v rybách je jód. Jód je významná složka pro vývoj plodu, zvláště pak jeho mozku. Více o jódu a jeho pozitivním přínosu v těhotenství si můžete přečíst zde.

Experti ale zároveň těhotné ženy a potenciální matky nabádají, aby se vyhýbaly masu ze žraloka či mečouna, neboť tito mořští živočichové obsahují poměrně velké množství rtuti. S mírou by měly jíst i tuňáky.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.