Speciální koncert pro těhotné a miminka v bříšku - MOZARTŮV EFEKT

Speciální koncert pro těhotné a miminka v bříšku - MOZARTŮV EFEKT - Těhotenství.cz

Na sobotu 31. ledna 2015 připravuje Filharmonie Brno skutečně originální program – speciální koncert pro těhotné dámy, jejich partnery a očekávaná miminka.

Mimořádný koncert filharmoniků vychází z výsledků výzkumu o příznivém vlivu vhodné hudby na vývoj lidského plodu v mateřském těle. Jako Mozartův efekt se označuje schopnost člověka pamatovat si pozitivní emoční zážitky již od prenatálního stavu, takže koncert neoslovuje jen nastávající rodiče, ale i jejich očekávané děti. Hrát se bude harmonická hudba géniů, jakými byli Mozart nebo Vivaldi, a pořadem provede muzikoterapeutka Marina Stejskalová, která přítomným vysvětlí, jak hudbu co nejlépe vnímat. Pro odrostlejší děti je během koncertu připraven hudební workshop jako hlídání. Koncert se uskuteční v Besedním domě v sobotu 31/1/2015 v 17 hodin. Kapacita sálu je omezena.

Předprodej vstupenek: http://www.filharmonie-brno.cz/koncerty-p175.html#detail/-mk-4--mozartuv...

Minulý rok bylo v sále více než 100 miminek v bříšku a jednalo se o téměř mystický zážitek… V případě zájmu Vám ráda o tomto projektu poskytnu další informace.

Zde je reportáž České televize z loňského koncertu s bližším popisem toho, jak Mozartův efekt funguje: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/414231100000126-udalosti-v-regionech/obsah/304832-koncert-pro-jeste-nenarozene-deti/

Kategorie: