Podpořte projekt pro maminky v tísni a vzneste se do oblak | Těhotenství.cz

Podpořte projekt pro maminky v tísni a vzneste se do oblak

Výtěžek z „Charitativní aukce“ jde na pomoc těhotným ženám a maminkám s dětmi v tísni. Zapojit se do aukce může každý, ať už jako prodávající, nebo kupující.  Součástí aukcí jsou i atraktivní položky, jako např. let balónem.

Chcete mít svět jako na dlani při pohledu z koše horkovzdušného balónu? Nebo někomu tento zážitek dopřát? A co více - zároveň tím i přispět na dobrou věc? Seznamte se s projektem Charitativní aukce a zjistěte, jak na to.  

Na podzim tomu bude rok, co byl spuštěn portál „charitativniaukce.cz“. Ten je založen na principu aukce a každý, kdo se na portálu zaregistruje, se do aukcí může zapojit. Ať už chce přihazovat cenu a snažit se získat některý z výrobků či služeb, nebo naopak něco nabídne k prodeji. Hlavním účelem je získat prostředky na dobročinné aktivity. Proto každý prodávající může určit, jak velká část z prodejní ceny půjde na dobročinné projekty. Ty předem vybírá Světýlko, o.p.s., provozovatel portálu charitativniaukce.cz.

Alena Uhde, zastupující projekt Charitativní aukce, popisuje, kam plynou vybrané prostředky: „Od začátku projektu jsme díky aukcím podpořili dětský domov ve Znojmě nebo azylový dům svaté Markéty v Brně.  Nyní je jejich výtěžek určen těhotným ženám a maminkám s dětmi v tísni, ubytovaným v Domově pro dětský život.“ Tento azylový dům provozuje obecně prospěšná společnost Na počátku. Tomáš Bendl z této organizace doplňuje: „Z vybraných peněz se budou hradit náklady spojené s realizací kurzů, které ženám pomáhají rozvíjet jejich rodičovské kompetence.“

Předměty a služby v aukci jsou různorodé povahy. Od knížek přes dřevěné výrobky na míru či výrobky klientek ze sociálních služeb až po atraktivní zážitky, jakým je například v úvodu zmíněný let balónem. A to rovnou v nejvyšší kategorii „Exkluziv“. Dětskou letenku do aukce věnovala firma, která lety balónem provozuje, dospělou letenku do aukce od této firmy zakoupilo Světýlko, o. p. s. Let je vhodný např. i pro vozíčkáře, neboť balón má speciální koš, umožňující vjezd a přepravu vzduchoplavce na vozíku.

Kdo by bál vznést se do oblak, může do Charitativní aukce zapojit své známé, přispět do aukce svými výrobky či soutěžit v příhozech s ostatními zájemci o unikátní výrobky a služby. Více se všichni zájemci o tento projekt dočtou na www.charitativniaukce.cz a www.napocatku.cz.

Kontakty

1) za Na počátku, o. p. s. – Tomáš Bendl (725 167 598, tomas.bendl@napocatku.cz)

2) za Charitativní aukce (Světýlko, o. p. s.) – Alena Uhde (alena.uhde@svetylko.info)

Co děláme

Na počátku, o. p. s. - Poskytujeme poradenství, ubytování a podporu těhotným ženám a matkám s dětmi v nepříznivé životní situaci. Pomáháme chránit a rozvíjet lidský život.

Světýlko, o. p. s. - Podporujeme děti, mládež a seniory, kteří jsou fyzicky, psychicky, sociálně či jinak znevýhodněni.

 

Brno, 1. srpna 2014

Kategorie: 
Témata: