Na setkání dětí ze zkumavky padl světový rekord | Těhotenství.cz

Na setkání dětí ze zkumavky padl světový rekord

Na setkání dětí ze zkumavky padl světový rekord - Těhotenství.cz

Na letošní setkání dětí ze zkumavky kliniky ISCAREinfo-icon přišlo 1334 dětí, což je nový světový rekord. Dosavadní zápis v Guinnessově knize rekordů dosud držela podobná akceinfo-icon v Číně z roku 2011. Přední české centrum ISCARE letos oslavuje 20 let od založení svého IVFinfo-icon oddělení. Celkem se díky působení lékařů této kliniky dostalo na svět od roku 1995 už téměř deset tisíc dětí, což je pro srovnání například počet obyvatel Čáslavi či Litomyšle.

Pokoření rekordu na setkání v pražské Zoo potvrdil zástupce agentury Dobrý den, do Guinnessovy knihyinfo-icon rekordů bude počin zapsán během týdne.

„Jsme velmi rádi, že se nám rekord povedlo překonat, zvlášť když ho dosud držela nejlidnatější země světa Čína. Úžasné bylo především focení vybraných dětí z každého roku od roku 1995, které ukázalo jak vývojinfo-icon těch už dospělých, stejně jako ty čerstvě narozené,“ řekl k akci primář IVF centra ISCARE MUDr. Jaroslav Hulvert.

Umělé oplodněníinfo-icon využívá stále více párů

Ročně se v ČR narodí přes pět tisíc dětí ze zkumavky, celkem jich je už přes 100 tisíc. Problémy s otěhotněním řeší pětina českých párů. Na vysokém čísle se kromě neplodnosti podílí také nečekané onemocněníinfo-icon jednoho z partnerů nebo odkládání mateřství do pozdního věku, které snižuje šanci na přirozené otěhotněníinfo-icon. "Pokud se ženainfo-icon snaží rok neúspěšně otěhotnět, doporučuji nechat si vyšetřit hormonální profilinfo-icon, podstoupit ultrazvukové vyšetřeníinfo-icon a nechat partnera vyšetřit spermiograminfo-icon. To vše by měla provést v koordinaci se svým ošetřujícím gynekologem a případně navštívit některé z center asistované reprodukceinfo-icon," radí primář pražského centra ISCARE.

Srovnání IVF 1995 - 2015

1995

2015

Počet čerstvých cyklů (z nemražených buněk) za rok

596

1369 (rok 2014)

Průměrný počet přenesených embryí při transferu

3,6

1,4

Počet narozených dětí z IVF ISCARE od roku 1995

9750

Průměrná úspěšnost otěhotnění za rok 2014

43%

První dítě ze zkumavkyinfo-icon se u nás narodilo v roce 1984. Byl to chlapec a loni oslavil třicátiny. Narodil se díky odborníkům z brněnské fakultní nemocnice. Jednalo se tehdy o vůbec první porodinfo-icon takto počatého dítěte ve střední a východní Evropě. Opravdový rozvoj ale nastal až po roce 1989, kdy začala vznikat první soukromá specializovaná centra asistované reprodukce.

Centrum zahájilo svou činnost v lednu 1995 jako jedno z prvních nestátních center asistované reprodukce v ČR. Úspěšností léčby se centrum řadí po celou dobu své existence mezi přední špičková zařízení. Centrum aktuálně vede primář MUDr. Jaroslav Hulvert. Tým IVF, včetně pracovníků IVF laboratoře, byl vyškolen nejlepšími světovými odborníky převážně z Izraele, kde je úspěšnost léčby neplodnosti nejvyšší na světě.

 

Těhotenstvíinfo-icon.cz

Kategorie: