Přejít k hlavnímu obsahu

Muž otěhotněl a porodil zdravého chlapečka

Těhotenství.cz-muž, který otěhotněl

Zdá se vám absurdní, aby muž dokázal porodit dítě? Jak by to něco takového mohlo být vůbec možné? Své o tom ví i Američan Wyley Simpson, který porodil zdravého chlapečka. Pojďme se blíže seznámit s jeho příběhem.

Zdá se vám absurdní, aby muž dokázal porodit dítě? Jak by to něco takového mohlo být vůbec možné? Své o tom ví i Američan Wyley Simpson, který porodil zdravého chlapečka. Pojďme se blíže seznámit s jeho příběhem.

Muž, který otěhotněl

28 letý Wyley Simpson začal se svou proměnou z ženy na muže v roce 2012 – neustálý přísun hormonů mu postupně zajistil změnu pohlaví.

Tvrzení lékařů znělo: „Nemůžete otěhotnět“

I přes veškeré názory lékařů, o tom, že Wyley nemůže otěhotnět, se tak v únoru 2018 stalo a Wyley k překvapení všech otěhotněl. Zpočátku ani jeden z partnerů nebyl připraven stát se rodičem – zvláště, když neustále bojovali s okolím a lidským odsuzováním.

„Byl jsem nervózní. Byl jsem tak plný emocí, že jsem začal plakat. Nevěděl jsem, co mám dělat“ vzpomíná Wyley na své první momenty v průběhu těhotenství. „S lékaři jsme mluvili o testosteronu a o tom, že díky absenci menstruace nikdy mít děti nebudu“ rozpovídal se o rozhovorech s doktory. „Ukázalo se, že to nebyla pravda“ řekl.

Wyley na své těhotenství přišel až po 11ti týdnech, kdy zápasil s ranní nevolností. Postupem času si začal těhotenství užívat, ovšem z psychického hlediska to pro něj nebylo vůbec jednoduché. "Často jsem se potácel s myšlenkami, kdy jsem nevěděl, zda jsem žena nebo muž“ dodal Wyley.

Na svět přišlo malé miminko jménem Rowen

Celé těhotenství dopadlo dobře a v září roku 2018 bylo ukončeno císařskou sekcí.

Vzhledem k tomu, že si Wyley nechal svá prsa odstranit, nemůže kojit. Ovšem i přesto se zdá, že malý Rowen nijak nestrádá a má se čile k světu a oba muži jsou navíc plně rozhodnutí, dát mu co nejvíce lásky.

„V budoucnu chci podstoupit plnou transformaci na muže. Možnost, že budu mít další dítě přirozeným způsobem, je však velmi nepravděpodobná.“ podotkl Wyley.

Wyley Simpson ale není prvním těhotným mužem! Tím prvním, který se ke svému problému přiznal se stal Thomas Beatie dříve Tracy Lagondino. Ten sice podstupoval hormonální terapii a nechal si odstranit prsa, ale vaječníky a dělohu si ponechal. Toho využil v době, kdy jeho manželka nemohla otěhotnět. Porodil holčičku, a to dokonce přirozenou cestou.

Diskuze k článku