Přejít k hlavnímu obsahu

Esenciální oleje, které podpoří hormonální rovnováhu

Esenciální oleje

Mezi nejlepší esenciální oleje, které pomohou vyrovnat hladinu hormonů a zlepší pohodu, patří olej šalvějový, levandulový, geraniový a z japonského cedrového dřeva. Tyto druhy esenciálních olejů mohou pomoci regulovat hormonální aktivitu a zmírnit deprese.

Šalvějový esenciální olej

V tradiční čínské medicíně se tento druh oleje využívá k boji proti stresu. Díky inhalaci šalvějového oleje se může snížit hladina kortizolu. Naopak dochází ke zvyšování hladiny serotoninu, který má pozitivní vliv na dobrou náladu a eliminuje tak vznik stresu. V případě, že trpíte menstruačními křečemi, můžete vyzkoušet jemnou masáž šalvějovým esenciálním olejek v okolí podbřišku.

Levandulový esenciální olej

Aromaterapie pomocí levandulového esenciálního oleje může pomoci zmírnit příznaky deprese. Tento olej také zlepšuje náladu a působí lehce relaxačně. Kromě toho snižuje úzkost. Pomáhá proti nespavosti a v boji s nervozitou.

Geraniový esenciální olej

Vydává jemnou květinovou vůni, která může pomoci zmírnit příznaky, jež se objevují při ženské menopauze. Jedním z nich je nižší hladina estrogenu, kterou pomáhá vyrovnat. Zlepšuje jeho sekreci. Má pozitivní účinky v boji proti depresi.

Esenciální olej z japonského cedrového dřeva

Jeho aroma je kořenité a dřevité. Těkavé sloučeniny obsažené v tomto esenciálním oleji mají pozitivní vliv na endokrinní systém a regulují stresové reakce. Zlepšuje duševní stav u lidí, kteří vykonávají monotónní práci. Zvyšuje hladinu DHEA, což je přirozeně produkovaný hormon, který pomáhá zpomalovat procesy stárnutí a zlepšuje úroveň vytrvalosti.

Tipy na závěr

Kromě výše zmiňovaných esenciálních olejů mají pozitivní vliv na naši náladu také esenciální oleje pomerančový, mátový nebo hřebíčkový. Chcete-li si nějaký olej pořídit, nechte si poradit od aromaterapeuta. Ten vám vyberet takový, který bude vhodný pro vaše potřeba a požadavky. Při jejich používání si dejte pozor především v případě, že dlouhodobě užíváte nějaké léky. To je pak vhodná konzultace se svým ošetřujícím lékařem.

autor: www.tehotenstvi.cz | makawiel.cz
kategorie: Těhotenství

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.