Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat tu správnou porodnici? Poradíte mi?

Jarmila: Dobrý den, v dojezdové vzdálenosti od domova mám tři porodnice a nevím, jakou si vybrat. Velká fakultní, kterou mi příbuzní doporučují, má skvělý JIP pro novorozence, ale já sama mám na jiné oddělení v této nemocnici špatné vzpomínky a vůbec se mi tam nechce. Vím, že mohu porodnice navštívit, ale vlastně nevím, na co bych se ptala. Poradíte, jak si vybrat?

Milena, Aperio: Dobrý den, záleží na tom, jaké jsou Vaše představy o porodu a jaké jsou Vaše potřeby. Pro ideální, to znamená normální průběh porodu s minimem nutných zásahů, je důležité, aby se rodící žena cítila bezpečně. A to pro každou z nás může znamenat něco jiného. 
Pokud jste celkově Vy i miminko zdraví, není nutné preferovat zařízení s nejdokonalejší technickou péčí. Pro tak zvané nízkorizikové rodičky je statisticky lepší zvolit příjemné prostředí, ve kterém se budete cítit bezpečně.
Zvažte také přítomnost lidí, kteří Vám budou oporou a pomohou Vám cítit se v klidu. Jedním z kritérií tak může být právě možnost mít kromě partnera u porodu i dulu. 

Na internetu také najdete různé srovnávače péče lékařů. Doporučila bych Vám specializovaný Průvodce porodnicemi od Aperia. Najdete tam nejen základní informace o porodnicích, ale také odpovědi na velmi detailní dotazník, který porodnice zpracovávaly. Tyto údaje můžete snadno porovnat s tím, jak o péči referují ženy, které tam v posledních pěti letech rodily. V neposlední řadě bych Vám doporučila kvalitní, nezávislý kurz předporodní přípravy. Tam si ujasníte, co vlastně od porodnice očekáváte a výběr pak půjde snadněji.
Přeji šťastnou ruku při výběru a krásný, přirozený porod.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.