Přejít k hlavnímu obsahu

Další setkání dětí „ze zkumavky“ se blíží

Praha bude i letos hostit největší tuzemské setkání rodičů a dětí, které přišly na svět díky umělému oplodnění. Loni tuto akci klinického centra ISCARE navštívilo 1334 dětí, čímž padl dokonce světový rekord, který do té doby držela Čína.

Přes deset tisíc dětí s datem narození 1995 až 2016 obdrželo pozvánku na letošní setkání dětí „ze zkumavky“ do strašnického areálu Gutovka. Jejich rodiče totiž v uplynulých dvaceti letech podstoupili v klinickém centru ISCARE umělé oplodnění, díky kterému se dnes rodí stále více dětí. Problémy s přirozeným početím má v České republice každý pátý pár.

„Pomoc se založením rodiny neplodným párům už pro nás na klinice dávno není jen zaměstnáním. Být svědkem toho, jak „naše“ děti rostou, sílí a dospívají je k nezaplacení. Možná i díky tomu máme velmi vysokou úspěšnost zákroků/léčby,“ říká MUDr. Jaroslav Hulvert, primář IVF oddělení klinického centra ISCARE.

Na letošním výročním setkání 3. září bude pro děti a jejich rodiče připravena řada aktivit. Návštěvníci se mohou těšit na soutěže o ceny, koncerty, horolezeckou stěnu, opičí dráhu, chybět nebude ani vystoupení klaunů a slavné dvojice dětských hrdinů Jů a Hele. Na akci vystoupí také olympionik badmintonista Petr Koukal, který s klinikou spolupracuje.

Těhotenství.cz

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.