Přejít k hlavnímu obsahu
seznam_session=false

Tipy pro těhotné otce

Plánujete miminko: Podporujte svou partnerku v přípravě na otěhotnění a miminko, pokud se rozhodla partnerka přestat kouřit a pít alkohol. Snažte se zbavit těchto návyků spolu s ní.

1.-2. týden těhotenství: Objímejte ji často, těhotným ženám se velmi líbí časté objímaní a něžné dotýkání.

3.týden: Přineste domů květiny jen tak.

4.týden: Najděte a kupte si vhodnou knihu o těhotenství. Čtěte ji spolu a probírejte přitom změny, které nastávají v těhotenství týden po týdnu.

5.týden:Vyluxujte nebo utřete doma prach sami od sebe.

6.týden: Uvařte její oblíbené jídlo, nebo něco dobrého přineste domů k večeři.

7.týden: Kupte své partnerce dárek i vašemu miminku.

8.týden:Máte-li domácí zvířata, psa, kočku starejte se o ně během celého těhotenství. Uklízejte jim krabičku s pískem (záchod), těhotná nikdy nesmí manipulovat se zvířecími exkrementy. Venčete psa, tah za vodítko by mohl těhotné partnerce způsobit potíže a bolest v zádech . Sami nakupujte a noste domů jídlo, písek a ostatní potřeby pro vaše mazlíčky. Opět chráníte její záda před příliš velkou námahou nošením těžkých pytlů nebo konzerv s jídlem. Postarejte se sám o návštěvy veterináře.

9.týden: Domluvte se s partnerkou na které návštěvy těhotenské poradny by jste mohl jít s ní. (Zajímavé pro vás mohou být návštěvy, kdy se provádí ultrazvukové vyšetření). Některé páry absolvují všechny prohlídky spolu, pokud je to možné. Poproste partnerku, aby vám dala vědět o termínu každé další kontroly v těhotenské poradně.

10.týden: Můžete mít sexuální styk s těhotnou partnerkou? Máte- li oba zájem o sex během těhotenství, pohovořte si spolu o tom, najděte si vhodné polohy (v sedu, v kleku, partnerka nahoře, na boku) a také konzultujte otázku s lékařem partnerky, který potvrdí zda.-li to její zdravotní stav umožňuje.

11.týden:Pamatujte si, i přesto že partnerka trpí ranní nevolností, bolestmi hlavy a mění se jí objem pasu a mění se její nálady, těhotenství je zázrak. Těhotenství a narození dítěte zažijete jen párkrát ve svém životě. Zpětně se budete něžně dívat na to jaké je být nastávajícím rodičem a možná si řeknete „ I přes všechny nepříjemnosti to bylo super.“ Je to dokázané, protože lidé opakovaně chtějí a prožívají těhotenství a mají spolu děti.

12.týden: V tomto týdnu těhotenství při návštěvě těhotenské poradny a ultrazvukovém vyšetření je již dobře slyšet srdeční akce miminka. Pokud se nemůžete zúčastnit, nechte si toto bušení srdíčka nahrát na kazetu nebo na diktafon, který dáte partnerce s sebou.. Později si to budete moci také poslechnout.

13.týden: Informujte se u lékaře v těhotenské poradně, jaký sport a cvičení, můžete dělat pravidelně dohromady s partnerkou během těhotenství. Například chodit na delší procházky, plavání, hrát golf nebo tenis.

14. týden: Jedete-li na služební cestu nebo na delší čas budete mimo domov, volejte partnerce minimálně 1x denně.

Magdalena Mikulandová

www.studioprozeny.cz Volně přeloženo a převzato z knihy Glade B. Curtis, M.D. - Těhotenství týden po týdnu

autor:
témata:

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.