Přejít k hlavnímu obsahu

Nové metody brzy umožní „vybrat si dítě“ s vyšší inteligencí

Nové metody brzy umožní „vybrat si dítě“ s vyšší inteligencí - Těhotenství.cz

Nový genetický test, který má díky vyšetření IVF rozpoznat embrya s pravděpodobně nízkým IQ nebo vysokým rizikem onemocnění, může být brzy k dispozici v USA.

Možnost ovlivňovat „plození“ inteligentnějších potomků, byla po desetiletí předmětem etické diskuse. Dosud ale chyběly možnosti, skutečně to provádět. To se nyní může změnit, díky nově vyvinuté metodě, založené na testování genů embrya. Tato metoda má být již brzy pro rodiče k dispozici na některých klinikách v USA.

S touto převratnou, nicméně značně kontroverzní novinkou, přišla společnost Genomic Prediction (USA). Společnost poskytuje pokročilé genetické testování pomocí IVF a tvrdí, že vyvinula genetické screeningové testy, které dokážou posoudit složité znaky, jako je riziko některých onemocnění a nízké inteligence u embryí. Společnost Genomic Prediction uvádí, že jejich postup snižuje riziko onemocnění a zvyšuje šance na zdravého novorozence tím, že identifikuje kandidátská embrya, která jsou geneticky normální a vhodná pro implantaci.

Těhotenství.cz

Diskuze k článku