Nové metody brzy umožní „vybrat si dítě“ s vyšší inteligencí | Těhotenství.cz

Nové metody brzy umožní „vybrat si dítě“ s vyšší inteligencí

Nové metody brzy umožní „vybrat si dítě“ s vyšší inteligencí - Těhotenství.cz

Nový genetický testinfo-icon, který má díky vyšetřeníinfo-icon IVFinfo-icon rozpoznat embrya s pravděpodobně nízkým  IQinfo-icon nebo vysokým rizikem onemocněníinfo-icon, může být brzy k dispozici v USA.

Možnost ovlivňovat „plození“ inteligentnějších potomků, byla po desetiletí předmětem etické diskuse. Dosud ale chyběly možnosti, skutečně to provádět. To se nyní může změnit, díky nově vyvinuté metodě, založené na testování genů embrya. Tato metoda má být již brzy pro rodiče k dispozici na některých klinikách v USA.

S touto převratnou, nicméně značně kontroverzní novinkou, přišla společnost Genomic Predictioninfo-icon (USA). Společnost poskytuje pokročilé genetické testování pomocí IVF a tvrdí, že vyvinula genetické screeningové testyinfo-icon, které dokážou posoudit složité znaky, jako je riziko některých onemocnění a nízké inteligenceinfo-icon u embryí. Společnost Genomic Prediction uvádí, že jejich postup snižuje riziko onemocnění a zvyšuje šance na zdravého novorozence tím, že identifikuje kandidátská embrya, která jsou geneticky normální a vhodná pro implantaci.

Těhotenstvíinfo-icon.cz