Přejít k hlavnímu obsahu

Dříve než budete těhotná: Doplňte tyto cenné látky pro zdraví vaše i děťátka

Sestavili jsme tahák pro ženy, které se chtějí stát maminkou a přitom sebe i miminko nechtějí ošidit o látky, jež mají za cíl vylepšit zdravotní stav ženy. Nezapomínejte také na procházky, povídání s partnerem a relaxaci, protože duševní stránka rovněž hraje prim a umí zázraky.

V případě, že jste závislá na kofeinu a máte slabost hned pro několik alkoholických drinků týdně, nahraďte tento zvyk jiným a mnohem lepším. Vsaďte na kávu bez kofeinu, horkou čokoládu nebo bylinné čaje. Mnoho nastávajících maminek propadlo kouzlu zeleninových a ovocných šťáv, je však třeba podotknout, že jejich domácí příprava vám do těla vžene více prospěšných vitamínů a vlákniny, než ta kupovaná.

Něco pro pány a pro podporu kvality spermatu: Zinek

Zinek není vyloženě jen pro muže, ženský organismus jej také potřebuje, a to ze stejného důvodu - pro podpoření reprodukčního ústrojí. Trápí-li vašeho drahého problémy se spermiemi jako jejich lenost ( nepohyblivost), nedostatečná rychlost, nasaďte mu zinek. Ten se podílí také na zvýšení mužského hormonu – testosteronu. Přispívá k ideálnímu vývoji tkání a angažujete se do genetické funkce, samozřejmě v dobrém slova smyslu. Nachází se v mandlích, krůtím mase a v mořských plodech.

Vitamín C : Mlsejte ovoce, díky těmto informacím vám bude chutnat mnohem víc

Zaostřete na citrusové plody, červenou papriku, borůvky a jiné. Vitamín C nejen brání naše tělo před ataky bakterií a virů, ale navíc snižuje riziko poškození DNA v spermiích. Proto dámy neváhejte a ovocný salát naservírujte sobě i svému partnerovi. Prospěje vám dvojnásob! Tip: Co se týče výběru ovoce a zeleniny, preferujte domácí produkty buď ze zahrádky nebo od soukromého zemědělce.

Kyselina listová: Má spoustu výhod a málo se o ní ví

Je to právě kyselina listová, která je zodpovědná za správné fungování buněk v lidském těle. Mezi její účinky patří správné a úspěšné dělení buněk, tvorba krve, hemoglobinu a v neposlední řadě jí můžeme děkovat za vznik bílkovin. Je to základ pro bezproblémové fungování těla. Získáte jí díky konzumaci květáku, čerstvých salátů, brokolice, luštěnin a dalších.

Foto: www.pixmac.cz

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.