Přejít k hlavnímu obsahu

Jak často měnit plenky u miminka

Jak často měnit plenky u miminka - Těhotenství.cz

Troufnete si tipnout kolik jednorázových dětských plen vaše miminko spotřebovalo? Nebo to víte přesně? Určitě jich bylo velmi mnoho...

Počet plenek se ale u jednotlivých dětí může různit. Záleží například na prostředí kde se dítě pohybuje, protože pokud má dítě k dispozici zahradu a je pěkné počasí, plenku mít vůbec nemusí. Takovým „letním režimem“ se dá opravdu dost ušetřit.

Určitě je také důležité, jak brzy se dítě naučí používat nočník. Což může být také u každého dítka jiné. Dítě musí samo již poznat, že se mu chce močit nebo kakat a samozřejmě musí samo chtít na nočník jít. Není proto dobré snažit se toto nějakými donucovacími metodami urychlit.

Na spotřebu „jednorázovek“ má vliv ovšem také fakt, jak často se plenky mění. Určitě není rozumné aplikovat zde "úsporný" režim, s představou, že plenka to zvládne. Moderní plenky skutečně zvládnou vstřebat hodně tekutiny, ale určitě nezvládnou tolik, kolik vymočí dítě za celý den. A pro dětskou pokožku je velmi důležité, aby byla pěkně v suchu. Doporučená doba pro výměnu steré plenky za novou je proto cca po 2 - 3 hodinách. Na plenky vždy myslete, když se chystáte s miminkem někam na vycházku nebo třeba k lékaři.

- Těhotenství.cz

Diskuze k článku