Přejít k hlavnímu obsahu

Menstruační pomůcky – klasika nebo alternativní způsoby?

Menstruace

První menstruační pomůcky se začaly objevovat v 19. století. Používaly se různé druhy tkanin. Z těch se vyráběly první vložky. Během první světové války se dospělo k poznatkům, že celulóza dokonale absorbuje krev a tak se začaly vyrábět první hygienické vložky. Postupně se rozšiřovala nabídka i kvalita. Vložku na místě měl udržet hygienicky nastavitelný pás opatřený lepidlem. Ten seobjevil v polovině 20. století. Zlom nastal v 80. letech 20. století, kdy se začaly objevovat vložky ultra savé a s křidélky. Postupně se oblibě začaly těšit i tampony. Objevuje se i vylepšení menstruačního kalíšku. Pro jeho výrobu se začaly používat měkčí druhy materiálů.

Současné hygienické pomůcky

Klasiku stále představují hygienické menstruační vložky a tampony. Oproti minulosti je však jejich skladba soustředěna více na organiku. Jsou tedy pro tělo zdravější a také jsou šetrnější k životnímu prostředí. Menstruační kalíšky se vyrábějí tak, aby se daly využívat již od prvního dne menstruace až po období přechodu. Svoje místo si nachází i ultra absorbční spodní prádlo. Alternativu pak představují i pratelné vložky vyráběné z textilních vláken. Další alternativu představují menstruační houby. Ty se zavádějí obdobně jako menstruační tampony.

Co jsou menstruační kalhotky?

Vzhledově se ničím neliší od kalhotek běžných. Lze je použít samostatně nebo jako doplněk ke kalíšku nebo třeba tamponu. Podle toho, jak máte silnou menstruaci, kalhotky vyměňujete stejně, jako jiné menstruační pomůcky. Díky tomu, že se vyrábějí z moderních materiálů, jsou pohodlné a dokonale savé. V nabídce naleznete různé střihy, barvy i varianty – pro normální, střední nebo silnou menstruaci. Na výběr máte i různé materiály – syntetiku (polyamid, nylon) nebo materiály přírodní (bavlna, bambus).

autor: www.tehotenstvi.cz | makawiel.cz
kategorie:

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.