Přejít k hlavnímu obsahu

Novinka proti těhotenským nevolnostem

Těhotenská nevolnost trápí v době těhotenství až tři čtvrtiny gravidních žen. Žaludeční nevolnost pak patří k nejčastějším zdravotním potížím všech - dospělých i dětí. Ovšem její příčiny mohou být různé. Jednak způsobené vlastní vinou, pokud se přejíte nebo na oslavě vypijete o skleničku víc, než je zdrávo. Především dětem pak bývá od žaludku zle při cestování. Přirozeným pomocníkem pro léčbu takových žaludečních obtíží často doprovázených nechutenstvím bývají byliny, zejména osvědčený zázvor. Nyní je v lékárnách nově k dostání zázvorový extrakt v tabletách Antimetil.

Víte, že …

Léčivá síla zázvoru je ukrytá v gingerolech, které jsou aktivní složkou čerstvého zázvoru? A že již ve starověké Indii, Číně a Řecku uklidňovali zázvorem žaludeční obtíže? Staří Řekové prý dokonce oceňovali význam zázvoru pro dobré trávení tak moc, že jej přimíchávali i do chleba. Některé národy zase považují zázvor za silné afrodiziakum a využívají jej ke zlepšení erekce. Obecně se uznává jeho přínos pro posilování imunity, při léčbě viróz a nachlazení. Blahodárné účinky zázvoru vyzdvihují nejen klasičtí léčitelé, ale hojně je využíván rovněž v tradiční medicíně. Zejména proto, že podporuje dobré trávení, zklidňuje podrážděný žaludek, odbourává cestovní nevolnosti a udržuje v dobré kondici i těhotenské bříško.

Jak se zázvorem v těhotenství?

Kvůli příznivému vlivu zázvoru při těhotenských nevolnostech, zejména při zvracení, pocitech na zvracení a nechutenství v prvním trimestru, je tato bylina velmi oblíbená u gravidních žen. Nejčastěji v podobě kandovaného zázvoru nebo zázvorového čaje. Právě při této laické formě užívání je ovšem obtížné uhlídat příjem takového denního množství zázvoru, které je při konzumaci v těhotenství zcela bezpečné pro vývoj plodu. Odborníci proto před takovou domácí samoléčbou spíše varují a gravidním ženám doporučují, aby daly raději přednost kvalitním zázvorovým přípravkům z lékáren, které zaručují bezpečné denní dávkování zázvoru i během těhotenství.

Čtěte také: Trápí vás těhotenské nevolnosti? Zkuste zázvor...

Novinka se zázvorem proti nevolnosti. I v těhotenství bez obav

Tablety Antimetil obsahují suchý extrakt ze zázvoru, který je desetkrát koncentrovanější než běžný zázvorový prášek. Každá tableta obsahuje 10% gingerolů, které jsou aktivní složkou čerstvého zázvoru a které udržují klidné trávení. Tablety s extraktem ze zázvoru jsou vhodné při potížích způsobených přejedením či narušením obvyklých stravovacích návyků, při nevolnostech v těhotenství, při cestování, při pocitech na zvracení. Výhodou malých, snadno polykatelných tablet je i jejich neutrální chuť. Antimetil mohou užívat jak dospělí, tak děti od 3 let věku i gravidní ženy již od prvního měsíce těhotenství. K dostání v lékárnách, doporučená cena je 120 Kč.

Těhotenství.cz

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.