Upozornění na nebezpečné výrobky pro děti: Snídaňová sada HELLO KITTY a snídaňová sada MINNIE MOUSE | Těhotenství.cz

Upozornění na nebezpečné výrobky pro děti: Snídaňová sada HELLO KITTY a snídaňová sada MINNIE MOUSE

Upozornění na nebezpečné výrobky pro děti: Snídaňová sada HELLO KITTY a snídaňová sada MINNIE MOUSE - Těhotenství.cz

Ministerstvo zdravotnictví postupem podle § 80 odst. 7 zákona o ochraně veřejného zdravíinfo-icon č. 258/2008 Sb., ve znění pozdějších předpisů, stanoví jako nebezpečný tento výrobek:

 

Snídaňová sada HELLO KITTY

(talíř, miska, kelímek)

EAN kód: 71476005621006300699 (kód neexistuje)

 

Výrobce: Stor S.L., P°General Martínez Campos, 53, 28010 Madrid, Španělsko

Země původu: Čína

Dovozce (dle nabývacího dokladu): dodavatel KIK Logistik I GmbH, Siemenntr. 21, 59199 Bönen

Distributor: KiK textil a Non-Food spol. s r.o., Českomoravská 930/22, 190 00 Prahainfo-icon

Prodejce: KiK textil – diskont, Velehradská 4076/101, 767 01 Kroměříž

 Popis: Jedná se o 3dílnou keramickou snídaňovou sadu obsahující talíř, kelímek a misku s dekorem „Hello Kitty“, který pokrývá vnější plochu hrnku, částečně vnitřní plochu a vnitřní okraj talíře a dno a vnitřní okraj misky. Sada je umístěna v červené papírové krabici. Na přední straně obalu je uveden několikajazyčný název. Na zadní straně obalu je uvedena adresa výrobce, země původu, obrázek sady nádobí, piktogram výrobku určeného pro styk s potravinami (symbol „pohárku a vidličky“), piktogram vyjadřující vhodnost výrobku k použití v mikrovlnné troubě (symbol „mikrovlnné trouby“) a další symboly. Na boku obalu na etiketě je uveden popis výrobku, neexistující EAN kód, čísla Saison:116, WGR: 562, Auftr:7147600; adresa výrobce, země původu, symbol „pohárku a vidličky“.

 Odůvodnění: Z vnitřní plochy talíře se uvolňuje kadmium v množství 0,12 mg/dm2. Výrobek pro obsah tohoto prvku nesplňuje požadavky závazných předpisů, a to článku 3 odst. 1 písm. a) nařízení Evropského parlamentu a Radyinfo-icon (ES) č. 1935/2004 o materiálech a předmětech určených pro styk s potravinami a o zrušení směrnic 80/590/EHS a 89/109/EHS, podle kterého musí být tyto materiály a předměty vyrobeny tak, aby za obvyklých nebo předvídatelných podmínek použití neuvolňovaly své složky do potravin v množstvích, která by mohla ohrozit zdraví lidí. Dále nebyly splněny požadavky § 19 odst. 1 ve spojení s oddílem 1 přílohy č. 9 bod 1.1 vyhlášky č. 38/2001 Sb., o hygienických požadavcích na výrobky určené pro styk s potravinami a pokrmy, ve znění pozdějších předpisů.

 Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že při použití tohoto talíře může docházet k uvolňování kadmia do potraviny a následně k průniku kadmia do organismu člověka. Toxicita kadmia je vysoká a kadmium se dokáže hromadit v lidském organizmu, hlavně v ledvinách a játrech. Detoxikace je pomalá a hrozí nebezpečí chronických otrav.

a

Snídaňová sada MINNIE MOUSE

(talíř, miska, kelímek)

EAN kód: 71476005621006100699 (kód neexistuje)

 

Výrobce: Stor S.L., P°General Martínez Campos, 53, 28010 Madrid, Španělsko

Země původu: Čína

Dovozce (dle nabývacího dokladu): dodavatel KIK Logistik I GmbH, Siemenntr. 21, 59199 Bönen

Distributor: KiK textil a Non-Food spol. s r.o., Českomoravská 930/22, 190 00 Praha

Prodejce: KiK textil – diskont, Velehradská 4076/101, 767 01 Kroměříž

 

Popis: Jedná se o 3dílnou keramickou snídaňovou sadu obsahující talíř, kelímek a misku s dekorem „Minnie Mouse“, který pokrývá vnější plochu hrnku, celou vnitřní plochu talíře a dno a vnitřní okraj misky. Sada je umístěna v červené papírové krabici s bílými puntíky. Na přední straně obalu je uveden několikajazyčný název. Na zadní straně obalu je uvedena adresa výrobce, obrázek sady nádobí, piktogram výrobku určeného pro styk s potravinami (symbol „pohárku a vidličky“), piktogram vyjadřující vhodnost výrobku k použití v mikrovlnné troubě (symbol „mikrovlnné trouby“) a další symboly. Na boku obalu na etiketě je uveden popis výrobku, neexistující EAN kód, čísla Saison:116, WGR: 562, Auftr:7147600; adresa výrobce, země původu, symbol „pohárku a vidličky“.

 Odůvodnění: Z vnitřní plochy talíře se uvolňuje kadmium v množství 0,18 mg/dm2. Ze dna misky se uvolňuje kadmium v množství 0,335 mg/l. Talíř a miska pro obsah tohoto prvku nesplňují požadavky závazných předpisů, a to článku 3 odst. 1 písm. a) nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1935/2004 o materiálech a předmětech určených pro styk s potravinami a o zrušení směrnic 80/590/EHS a 89/109/EHS, podle kterého musí být tyto materiály a předměty vyrobeny tak, aby za obvyklých nebo předvídatelných podmínek použití neuvolňovaly své složky do potravin v množstvích, která by mohla ohrozit zdraví lidí. Dále nebyly splněny požadavky § 19 odst. 1 ve spojení s oddílem 1 přílohy č. 9 bod 1.1 a 1.2 vyhlášky č. 38/2001 Sb., o hygienických požadavcích na výrobky určené pro styk s potravinami a pokrmy, ve znění pozdějších předpisů.

 Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že při použití tohoto talíře a misky může docházet k uvolňování kadmia do potraviny a následně k průniku kadmia do organismu člověka. Toxicita kadmia je vysoká a kadmium se dokáže hromadit v lidském organizmu, hlavně v ledvinách a játrech. Detoxikace je pomalá a hrozí nebezpečí chronických otrav.

Těhotenstvíinfo-icon.cz

Podobné příspěvky jako: Upozornění na nebezpečné výrobky pro děti: Snídaňová sada HELLO KITTY a snídaňová sada MINNIE MOUSE

Upozornění na nebezpečný výrobek pro děti: Ohrádka Baby Maxi

Česká obchodní insepkce nařídila stažení výrobku ohrádka Baby Maxi z trhu, nemá prý záruku bezpečí pro dítěinfo-icon. Při kontrolách  výrobků  určených pro péči o...

Upozornění na nebezpečné hračky: Plastový pískací žralok a Plastový pískací mořský koník

Ministerstvo zdravotnictví jako správní úřad upozorňuje na riziko látky di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) obsažené ve výrobku: EXCLAIMED TOY (plastový pískací žralok)

(prodejna: Rodinka, Velká Hradební 484/2, 400 01 Ústí nad Labem – centrum)

...

Pozor na nebezpečné vlhčené ubrousky Papilion

Ministerstvo zdravotnictví  stanoví jako nebezpečný tento výrobek: Vlhčené ubrousky Papilion®, Aloe Vera, with aloe vera extract, healthy & hygienic.

Jedná se o vlhčené ubrousky zabalené po 72 ks v uzavíratelném balení z potisknuté plastové folie s obrázky...

Upozornění na nebezpečný výrobek: dětská dřevěná postýlka ZBYSZEK P

Inspektoři České obchodní inspekce zjistili, že je na vnitřním trhu v prodeji postýlkainfo-icon z borovicového dřeva, která představuje pro dětské uživatele...

Upozornění na nebezpečný výrobek pro děti: Koupelový a mycí gel

Ministerstvo zdravotnictví postupem podle § 6 věty druhé zákona o obecné bezpečnosti výrobků č. 102/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů, stanoví jako nebezpečný tento kosmetický přípravek: Koupelový a mycí gel (vyr.: 12/2014, Art. No.: SO 001, EAN: 8594023222935).

...