Nejlepší sexuální polohy v těhotenství | Těhotenství.cz

Nejlepší sexuální polohy v těhotenství

Nejlepší sexuální polohy v těhotenství - Těhotenství.cz

Změnyinfo-icon, které budou probíhat v těhotenstvíinfo-icon ve vašem těle, mohou také zvyšovat vaše libido. Určitě to ale neplatí pro všechny těhotné. Některé maminky zažívají při sexu v těhotenství mnohem silnější pocity, jiné na sexuální radovánky nemají naopak chuť vůbec, i když je jim jinak sexinfo-icon velmi blízký. Větší chuť na sex je způsobena zvýšenou hladinou ženských pohlav­ních hormonů a těhotenských hormonů.  Zvyšuje se průtok krve do dělohy, vaginální vlhkost a také citlivost prsou a bradavek.
Stejné hormonyinfo-icon mohou ale také konspirovat proti vám, a to zejména na začátku těhotenství, kdy se mohou projevovat nevolnostiinfo-icon a únavainfo-icon. Na konci těhotenství se pak můžete prostě cítit příliš velká, nemotorná a unavená.


Sex je obvykle bezpečný
Sex můžete mít s partnerem v průběhu těhotenství tak dlouho, jak se vám bude líbit – pokud ale vaše těhotenství probíhá normálně. Pokud tedy krvácíte nebo vám hrozí potratinfo-icon, není pohlavní stykinfo-icon rozhodně vhodný. Pozor také na infekceinfo-icon a pohlavní choroby – promiskuita není určitě vhodná…

Časté obavy maminek také jsou, jestli při sexu nemohou ublížit dítěti. Nemusíte se bát. Dělohainfo-icon je od pochvy dostatečně daleko. Bezpečí však ještě násobí svalstvo v dutině děložní, plodová vodainfo-icon a také obaly plodu.

Ne všechny sexuální polohyinfo-icon mohou být pohodlné, některé pak dokonce zcela nevhodné, z důvodu možného tlaku těla partnera na vaše bříško. Zde jsou ty prověřené a bezpečné sexuální polohy v těhotenstvíinfo-icon:

V leže na boku: ležíte na boku, partner za vámi, proniká zezadu.

V sedě: sedíte na partnerovi, nic netlačí na vaše bříško, můžete ovládat rychlost a hloubku průniku.

V leže, na kraji postele: ležíte na zádech u okraje postele, máte pokrčená kolena a chodidla položená na okraji matrace nebo na zemi. Partner klečí před postelí a proniká zepředu.

V kleče: klečíte, tělo máte v předklonu zapřené o ruce na posteli, můžete si pod něj dát něco např. peřinu. Partner proniká zezadu.

Podobné příspěvky jako: Nejlepší sexuální polohy v těhotenství

Cestování v těhotenství

Ohledně cestováníinfo-icon těhotných žen panují různé mýty...

6 nepříjemností, které vás mohou potkat během devíti měsíců

1. Inkontinenceinfo-icon - Lehká inkontinence (únik moči...

Sex v těhotenství - třetina žen má v těhotenství větší chuť na sex

V nedávné studii publikované v The Journal of Sexual Medicine 40 % žen potvrdilo, že má během těhotenstvíinfo-icon větší chuť na...

Sex v těhotenství

Těhotenství neznamená zákaz pohlavního života. Pohlavní styk je normální a bezpečný v celém období těhotenství. Mnoho žen jej prožívá intenzivněji a je­jich prožitek se zvyšuje. Je to způsobeno zvýšenou hladinou ženských pohlav­ních hormonů a těhotenských hormonů.
V I. trimestru může...

Několik tipů, jak si udělat čas na svého partnera po narození dítěte

S narozením dítěte přijde rušnější život – ale také méně času, který můžete trávit jen se svým partnerem. Je normální, že bude váš vztah často hrát druhé housle, alespoň po dobu prvního roku dítěte. Váš partner se může cítit trochu přehlížený, protože veškerý čas věnujete potřebám miminka. Je...