Potraviny v těhotenství - co se smí a nesmí jíst v těhotenství | Těhotenství.cz

Potraviny v těhotenství - co se smí a nesmí jíst v těhotenství

POTRAVINY V TĚHOTENSTVÍ

Jahody v těhotenství

Jahodyinfo-icon jsou známy již od dob starověkého Říma a byly nazývány královským ovocem. Na území Čech a Moravy se jahody začínají pěstovat až kolem 19. století.

Banán v těhotenství

Banány obsahují velké množství vitamínu B6, dále pak vitamíny C, B1, B2, E a kyselinu listovou.

Cuketa v těhotenství

Cuketainfo-icon se řadí mezi teplomilné rostliny a je druhem tykve. Pochází z Mexika a střední Ameriky. Známe cukety zelené, šedozelené, pruhované, ale i žluté či bělavé.

Dýně Hokaido v těhotenství

Pochází z Japonského ostrova Hokkaido, dále se její pěstování rozšířilo do Ameriky a nyní se těší velké oblibě i u nás v Čechách. Jedná se o jednoletou plazivou rostlinu. Její plody známe v oranžové a světle zelené barvě. Dýně se velmi dobře skladuje v chladném a suchém sklepě. Její slupka by měla být hladká a bez zjevných poškození. Je velmi vhodnou přílohou při redukční dietě na 100g obsahuje 37 kalorií. Díky dobře stravitelnému polysacharidu je vhodnou přílohou pro diabetiky.

Rajčata

Pěstování rajčat je na evropském kontinentu relativně krátká, rajčatainfo-icon se do Evropy dostala společněinfo-icon s bramborami až po objevení Ameriky a dovezení semen a sazenic. Počátek pěstování se detekuje v Itálii a Portugalsku.

Chřest

První zmínky o chřestu pocházejí ze starověkého Egypta. Dalšími průkopníky byly Římané. Dnes se chřestinfo-icon pěstuje ve Španělsku, Mexiku, Francii.

Čím chřest vyniká