Nekonečné mykózy a špatná psychika v těhotenství | Těhotenství.cz

Nekonečné mykózy a špatná psychika v těhotenství

Dobrý den, od začátku těhotenstvíinfo-icon (4mesice)se potýkám s mykózami. Nic nezabírá. Zkoušela jsem daffnegyn, canest en,imazol,rosalgin,mycí gely.Vse bezúspěšně. Problém se zdá být jen povrchový,nikoli vnitřní.Je něco, co by skutečně zabralo? Laktobacily jsem také užívala a nejde mi smířit se s představou,že to mám vydržet ještě 5 měsíců...
Také se potýkám s obrovskou únavou a vyčerpáním, nedaří se mi přibrat a zažívám neustále změnyinfo-icon nálady. Lze nějak neškodně ovlivnit psychiku v těhotenství?
 

Odpověď:

Dobrý den,

Vaše popsané zdravotní potíže jsou závažné a měl by je řešit Váš gynekolog, případně praktický lékař. Příčinou únavy v těhotenství může být zvýšená produkce progesteronu, ale mohou za ní stát i určitá onemocněníinfo-icon, z toho důvodu by měla být provedena některá vyšetřeníinfo-icon. Při opakovaném výskytu mykózy je také třeba se zamyslet nad jídelníčkem a provést určitá dietní opatření, zejména vynechat cukry. Bylo by však také dobré určit, zda se skutečně jedná o mykózu, stejné potíže může způsobit i přemnožení laktobacilů a terapie tohoto stavu je úplně jiná. Proto, jak jsem již uvedla, nejlepší je obrátit se na Vašeho gynekologa. Držím Vám palce.

Se srdečným pozdravem

MUDr. Lenka Hromadová

vedoucí lékař IVFinfo-icon ambulance/ Head IVF Clinician

 

REPROMEDAinfo-icon

Biology Park

Studentská 812/6

625 00 Brno

tel. +420 511 158 222

Těhotenství.cz