Klokanky pro nejmenší děti vybírejte opatrně | Těhotenství.cz

Minecraft nálepky se líbí každému dítěti!

Že výzdoba bytu může být i zábava, dokazuje eobchod Mixpix.cz, který nabízí originální nálepky ve tvaru čtverečku/pixelu. Lepením čtverečků jeden vedle druhého lze totiž vytvořit originální a netradiční motivy. Každé dítěinfo-icon si tak může vytvořit dekoraci do svého pokojíku přesně podle svých představ. Dlouhodobě jsou ale mezi dětmi nejoblíbenější motivy nálepek Minecraft.

Klokanky pro nejmenší děti vybírejte opatrně

Klokanky pro nejmenší děti vybírejte opatrně - Těhotenství.cz

Spotřebitelský časopis dTestinfo-icon prověřoval kvalitu nosičů dětí, tzv. klokanek. Testyinfo-icon ukázaly, že ne všechny modely jsou vhodné pro novorozence. Nosítkainfo-icon často neposkytují dobrou oporu hlavičce nejmenších dětí. Některé výrobky také obsahovaly nežádoucí chemické látky.

Podle bezpečnostních norem musí být nosiče určené dětem do čtyř měsíců věku vybaveny opěrkou, která zabrání naklánění hlavy dozadu a do stran. Přestože většina testovaných modelů byla výrobci určena i pro novorozence, málokterý z nich dokázal tuto klíčovou ochrannou funkci nabídnout bez výhrady. „Chcete-li koupit klokanku pro malé dítěinfo-icon, které ještě samo nedokáže udržet hlavu, vybírejte velmi opatrně. Nosítkoinfo-icon vždy vyzkoušejte na vlastním dítěti a nespoléhejte na tvrzení výrobce,“ doporučuje vedoucí redakce dTestu Daniel Pavlis.

Součástí testu bylo i ergonomické hodnocení. Odborníci zkoumali, nakolik je posez dětí v jednotlivých nosičích vhodný z anatomického hlediska a zda nosítka poskytují správnou podporu krku, zádům, pánevní oblasti a stehnům. Zkoušky probíhaly v pozici, která je pro dítě nejvhodnější – tedy vpředu, čelem k opatrovníkovi. Ergonomickým nárokům malých dětí přibližně od tří do deseti měsíců vyhověla polovina testovaných nosítek. Testinfo-icon zároveň hodnotil, nakolik jsou výrobky pohodlné a praktické pro rodiče a výsledky se vesměs shodovaly s ergonomickým hodnocením. Klokanky pro dětiinfo-icon méně vhodné byly také těmi, jež rodiče hodnotili jako nepraktické či nepohodlné.

dTest nechal provést i zátěžové testy, v nichž většina nosítek obstála bez výhrad. Hůř dopadly testy zkoumající přítomnost nebezpečných chemikálií, a to u dvou výrobků. V dětském nosiči Britaxinfo-icon a Stokke MyCarrier nalezla laboratoř vysoké koncentrace fosfátových zpomalovačů hoření TCPP a TDCPP. „Tyto látky jsou vysoce podezřelé z negativního vlivu na lidské zdravíinfo-icon. Evropská komise připravuje pro jejich užití závazné limity, a to ve výši 5 miligramů na kilogram. V uvedených výrobcích našla laboratoř koncentrace řádově tisíckrát vyšší,“ uvádí Daniel Pavlis.

Vítězem testu se stal nosič Manducainfo-icon New Style, který je velmi dobře přizpůsoben tělu dítěte a je pohodlný pro dítě i toho, kdo jej nese. „Stejným zkouškám jako klokanky jsme pro srovnání podrobili i šátekinfo-icon a vak na nošení dětíinfo-icon. Ukázalo se, že v testu by se umístily na předních pozicích, ovšem za předpokladu, že jej rodič umí správně uvázat, což vyžaduje určité zkušenosti a cvik,“ doplňuje vedoucí redakce dTestu Daniel Pavlis.

 

Tisková zpráva

Podobné příspěvky jako: Klokanky pro nejmenší děti vybírejte opatrně

Jak se správně přepravovat s kočárkem ve vlaku a ve městě

S příchodem léta se rodiny s dětmi častěji vydávají na vycházky a výlety. Podle Českého statistického úřadu více jak 80 % Čechů volí pro cestováníinfo-icon...

Vývoj dítěte v 1.- 3. roce

Dítěinfo-icon je od narození samostatnou a přirozeně moudrou bytostí, která do

velké míry zrcadlí to, co je jí nabídnuto, je tedy i odrazem našeho působení,...

Kočárky pro aktivní maminky, které rády sportují

Patříte mezi sportovní nadšence? Pak vězte, že i s kočárkem se dají podnikat velké věci. Pouze je důležité vybrat správný typ. Výrobci nabízejí pohodlné a bezpečné modely, konstrukčně uzpůsobené právě pro sportovní vyžití. S takovými kočárky...

Jaké jsou nejlepší kojenecké produkty podle maminek?

Každý rok probíhá v magazínu Mother&Baby hlasování maminek o nejlepší produkty pro dětiinfo-icon - Mother&Baby Awards. Hlasování je rozděleno do několika...

JOIE - nová značka kočárků a autosedaček přichází do Česka

Orientovat se na trhu s dětskými produkty se může zdát čím dál složitější. Sortiment se neustále rozšiřuje a vyvíjí, vznikají nové značky. Jak rozpoznat správný poměr mezi kvalitou a cenou? Může se cenově dostupné zboží kvalitativně vyrovnat drahým a pro mnohé naprosto nedostupným značkám?...

Příspěvky z webu mojetehotenstvi.cz