14. týden těhotenství

Miminko v 14.týdnu těhotenství

Další zvětšování bříška provází větší chuť' k jídlu. Změny postavy lze využít k vašemu prospěchu. Proč se nelíbit? Jak konfekce, tak samo tvorba mají mnoho variant a skýtají nepřeberné možnosti. Za svůj stav se žádná žena nemusí stydět.
Rostoucí děloha mění i poměry v břiše. Žaludek a plíce jsou tlačeny nahoru, střeva zase dozadu k páteři. Mění se poloha slepého střeva, proto je jeho onemocnění v těhotenství hůře zjistitelné. Také hodnoty laboratorních vyšetření jsou jiné.
Jedná-li se o vícečetnou graviditu (dvojčata...), roste bříško podstatně rychleji. Děloha je více napínána, je dráždivější. Zvýšený dohled lékaře je zcela na místě.
Plod nyní měří 12-13 cm, váží okolo 60 g, plodové vody je asi 100 ml.

Velikost plodu v tomto týdnu těhotenství je srovnatelná s citronem.

Velikost plodu ve 14.týdnu těhotenství

Cvičením můžete zvýšit svoji energii a pohyb vám také pomůže lépe spát v průběhu těhotenství. Podívejte se jak na <a href="http://www.tehotenstvi.cz/cvičení-v-těhotenství-celé-tělo>cvičení celého těla v těhotenství.

Potrat – několik mýtů a polopravd o něm

Pokud jste tak neučinila, navštivte svého obvodního lékaře. Jde o běžné vyšetření, které je důležité především proto, že lékař má vaši kartu.

Jste jediná z vašich kamarádek, která je teď těhotná? Najděte si jiné nastávající maminky se setjným termínem porodu.

Barvení vlasů v těhotenství, je to nebezpečné? Jednorázová aplikace barvy nebo trvalé ondulace jistě nepoškodí organizmus váš ani organizmus dítěte, pokud jste už mimo fázi embryogeneze (tzn. po 10. týdnu těhotenství).
 

Předchozí týdenDalší týden

 

Témata: