Porodnice v Thomayerovy nemocnice je znovu otevřena | Těhotenství.cz

Porodnice v Thomayerovy nemocnice je znovu otevřena

Porodnice v Thomayerovy nemocnice je znovu otevřena - Těhotenství.cz

Dnes byla za účasti ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka otevřena nově zrekonstruovaná porodniceinfo-icon Thomayerovy nemocnice v Praze. Díky rekonstrukci tak vzniklo 20 lůžek pro období šestinedělíinfo-icon a 24 pooperačních gynekologických lůžek. Každý pokoj má samostatné sociální zařízení a technické zázemí splňuje nejnovější normy. Došlo tak k výraznému zvýšení komfortu rodiček a jejich novorozených dětí a také ke zlepšení pracovních podmínek pro personál. Rekonstrukce gynekologicko-porodnického pavilonu proběhla z prostředků ministerstva zdravotnictví a Thomayerovy nemocnice.

„Jako lékař velice silně vnímám, jak důležité je pro psychiku pacientů prostředí, ve kterém jsou ošetřováni, a pro práci zdravotníků co možná nejmodernější vybavení. Proto mezi mé priority patří zajistit peníze na to, aby nám české nemocnice přestaly padat na hlavu,“ řekl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Vláda loni schválila strategické investice přes 10 mld. Kč. Jedná se o 7 velkých projektů v přímo řízených nemocnicích MZ, které mají systému zdravotnictví zcela nezastupitelnou úlohu. „Postupně se chystám navštívit osobně tyto vybrané nemocnice a budu se zajímat o to, jak pokračují práceinfo-icon na zlepšení stavu,“ dodává Němeček. Na půdě Thomayerovy nemocnice je klíčovým projektem vybudování nového centrálního urgentního příjmu za 800 milionů Kč. Vzhledem k tomu, že areál nemocnice je historickou a zároveň chráněnou zástavbou, je projektinfo-icon pečlivě konzultován s památkovým úřadem.

Uskutečnění projektu přinese nejen zkvalitnění péče nemocnice a navýší komfort pacientů, ale bude mít také pozitivní vliv na její provozní hospodaření, a to cca o 26 mil. Kč ročně.

Zdroj: MZČR, Těhotenstvíinfo-icon.cz

Kategorie: 
Podobné příspěvky jako: Porodnice v Thomayerovy nemocnice je znovu otevřena

Podpořte projekt pro maminky v tísni a vzneste se do oblak

Výtěžek z „Charitativní aukce“ jde na pomoc těhotným ženám a maminkám s dětmi v tísni. Zapojit se do aukce může každý, ať už jako prodávající, nebo kupující.  Součástí aukcí jsou i atraktivní položky, jako např. let balónem.

Chcete mít svět jako na dlani při pohledu z koše horkovzdušného...

Reakce na rozhodnutí soudu ohledně domácích porodů

V reakci na rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva (Evropský soud rozhodl, že Česko neporušilo práva rodiček 11.12.2014) vydala Česká ženská lobby a Liga lidských práv společné...

Péče o matku a dítě během těhotenství a po porodu v Německu - pozvánka na přednášku

Už mnoho let víme, že nenarozené děťátko cítí a vnímá matčiny pocity; strachinfo-icon a štěstí,...

Žena v kómatu porodila zdravé dítě

Tři měsíce od autohavárieinfo-icon a v 31. týdnu těhotenství...

Porodnice v Královehradeckém kraji

Litomyšlská nemocnice

Porodnice - nemocnice Trutnov

...