Strava bohatá na ovoce a zeleninu může prý ovlivnit plodnost u mužů | Těhotenství.cz

Minecraft nálepky se líbí každému dítěti!

Že výzdoba bytu může být i zábava, dokazuje eobchod Mixpix.cz, který nabízí originální nálepky ve tvaru čtverečku/pixelu. Lepením čtverečků jeden vedle druhého lze totiž vytvořit originální a netradiční motivy. Každé dítěinfo-icon si tak může vytvořit dekoraci do svého pokojíku přesně podle svých představ. Dlouhodobě jsou ale mezi dětmi nejoblíbenější motivy nálepek Minecraft.

Strava bohatá na ovoce a zeleninu může prý ovlivnit plodnost u mužů

Strava bohatá na ovoce a zeleninu může prý ovlivnit plodnost u mužů - Těhotenství.cz

Pravděpodobně jste slyšeli, že kouřeníinfo-icon může ovlivnit plodnostinfo-icon u mužů. Věděli jste ale, že stejný negativní efekt může způsobit i příliš mnoho ovoceinfo-icon a zeleniny? Podle vědců z Loma Linda University Medical School mají muži - vegetariáni, vegani a všichni ostatní kteří nejedí maso, výrazně nižší počet spermiíinfo-icon.


Čtyřletý projektinfo-icon měl zjistit, jak stravainfo-icon ovlivňuje spermieinfo-icon

Oblast, ve které výzkuminfo-icon konal, má velkou populaci Adventistů sedmého dne, tedy lidí, kteří praktikují přísný vegetarián životní styl, protože věří, že maso je nečisté. Adventisté sedmého dne žijí přibližně o 10 let déle, než je průměrná délka života v USA. Vědci chtěli zjistit, zda by tato výrazně delší délka života, mohla být spojena s kvalitou spermií. Zjistili ale pravý opak. Muži  - vegetariáni a vegani mají výrazně nižší počtem spermií v porovnání s muži, kteří maso jedí:  50 milionů spermií na ml ve srovnání se 70 miliony na mililitr. Pouze jedna třetina z (vegetariánských / veganských) spermií byla aktivní, ve srovnání se 60 procent spermií mužů, kteří maso jedí.
I když dietainfo-icon, která je bohatá na ovoce a zeleninu může chránit proti mnoha nemocemi a může prodloužit život, zdá se, že může také poškodit plodnost.

Sója může být také faktorem

Výzkumníci došli k závěru, že nahrazení masa sójou může být také faktorem. Sója obsahuje fytoestrogeny, které mají podobné vlastnosti jako ženský hormoninfo-icon estrogen. Eliza Orzylowska, lékařka z Loma Linda Medical School, k tomu říká, že nahrazení masa sójou "může ovlivňovat plodnost - pro dětiinfo-icon, které vyrostly na tomto druh stravy, může být kvalita spermií ovlivněna již v pubertě".  Zároveň doporučuje vynechat sóju nejméně 74 dnů před snahou o početíinfo-icon. Tato dietní změna by mohla pomoci párům, které se snaží otěhotnět přirozenou cestou.

Pozor na pesticidy

Podobný výzkum na Harvardově univerzitě zjistil, že strava s vysokým obsahem ovoce a zeleniny může plodnost ovlivnit také z důvodu vysokého množství pesticidů. Autor studie Jorge Chavarro uvádí, že existují důkazy o tom, že přítomnost pesticidů může mít negativní dopad na mužskou plodnost. Pozitivní účinky plodů s vysokým obsahem antioxidantů by mohly být neutralizovány nepřátelským účinkům pesticidů. Vědci z Harvardu zjistili, že muži, kteří měli značný příjem ovoce a zeleniny s vysokým obsahem pesticidů, měli také nižší kvalitu spermií.

Oba nové studie budou prezentovány na výročním zasedání Americké společnosti pro reprodukční medicíny.

Těhotenstvíinfo-icon.cz

Podobné příspěvky jako: Strava bohatá na ovoce a zeleninu může prý ovlivnit plodnost u mužů

Vědci vytvořili funkční spermie z kmenových buněk

Fungující spermieinfo-icon, které by mohly jednoho dne pomoci neplodným mužům, byly vytvořeny v laboratoři v Číně. Svůj objev vědci zveřejnili v...

Nová unikátní metoda na odhalení neplodnosti mužů pomocí magnetického pole

Klinika pro léčbu neplodnosti a zachování plodnosti Prague Fertility Centre v Praze (PFC) přináší od počátku listopadu 2014 jako první v České republice zcela novou a průlomovou metodu spočívající ve funkční selekci DNA-poškozených spermií. Magnetic-Activated Cell Sorting (MACS), neboli...

Léčba neplodnosti

Stanovení diagnózy ženy - Už pouhý pohovor s odborníkem a první vyšetření z vás mohou sejmout obrovskou tíhu. Může se dostavit dobrý pocit z toho, že jste konečně něco začali podnikat na cestě k vytouženému dítěti. Můžete pocítit novou sílu a odhodlání k dalšímu vyšetření a eventuální léčbě,...

Online poradna o neplodnosti a umělém oplodnění

Nově na webu těhotenstvíinfo-icon.cz můžete využít online poradnu z oblasti neplodnosti a umělého oplodnění...

Endometrióza je příčinou neplodnosti u čtvrtiny žen

Endometriózou trpí zhruba 6-10 % žen v plodném věku, přičemž ročně je v ČR s tímto onemocněním hospitalizováno zhruba 1 800 pacientek. Jejich počet každým rokem mírně stoupá.5 Endometrióza...

Příspěvky z webu mojetehotenstvi.cz