Nová unikátní metoda na odhalení neplodnosti mužů pomocí magnetického pole | Těhotenství.cz

Minecraft nálepky se líbí každému dítěti!

Že výzdoba bytu může být i zábava, dokazuje eobchod Mixpix.cz, který nabízí originální nálepky ve tvaru čtverečku/pixelu. Lepením čtverečků jeden vedle druhého lze totiž vytvořit originální a netradiční motivy. Každé dítěinfo-icon si tak může vytvořit dekoraci do svého pokojíku přesně podle svých představ. Dlouhodobě jsou ale mezi dětmi nejoblíbenější motivy nálepek Minecraft.

Nová unikátní metoda na odhalení neplodnosti mužů pomocí magnetického pole

Nová unikátní metoda na odhalení neplodnosti mužů pomocí magnetického pole - Těhotenství.cz

Klinika pro léčbu neplodnosti a zachování plodnosti Prague Fertility Centre v Praze (PFC) přináší od počátku listopadu 2014 jako první v České republice zcela novou a průlomovou metodu spočívající ve funkční selekci DNA-poškozených spermií. Magnetic-Activated Cell Sorting (MACS), neboli magneticky aktivované třídění buněk, využívá principu magnetického označení defektních spermií, které se následně vychytají pomocí magnetického pole. Na první pohled totiž nelze rozlišit, zda-li jsou spermieinfo-icon tzv. DNA-kvalitní, což je velmi významný aspekt pro následné oplodněníinfo-icon, životaschopnost embrya a udržení těhotenstvíinfo-icon. Poškození DNA spermie (tzv. fragmentace) může být také příčinou mužské neplodnosti, kterou standardní metody, jako jsou určování koncentrace spermií, morfologické posuzování, nebo testyinfo-icon motility, nemohou odhalit. MACS je novou generací selekce spermií nejvyšší kvality.

Kvalita mužských pohlavních buněk se s věkem zhoršuje a plodnostinfo-icon mužů klesá. Některé studie prokázaly významný nárůst počtu poškozené DNA spermií po 35. roku věku a bylo zjištěno až třikrát vyšší poškození spermií než u mladší skupiny mužů. "Je třeba si uvědomit, že i spermie s poškozenou DNA mají stále schopnost oplodnit vajíčko. Spolu s vysokým věkem otce však mohou mít tyto faktory zásadní vliv nejen na plodnost muže, ale i na životaschopnost embryí a následné zdravíinfo-icon potomků a s tím spojený možný vyšší výskyt spontánních potratů či vrozených vad," uvedl embryolog, vedoucí lékař IVFinfo-icon laboratoří a jednatel společnosti MVDr. Daniel Hlinka, PhD.

Hlavní příčinou poškození spermatické DNA je oxidativní stresinfo-icon, který všeobecně stoupá se zvyšujícím se věkem a nebo při zánětlivých onemocněních, kouřeníinfo-icon cigaret, užívaní léků, enviromentálním znečištění a při zvýšené testikulární teplotě.

Testinfo-icon MACS je dostupný pro širokou veřejnost na základě předchozí konzultace v PFC a není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Prague Fertility Centre působí již řadu let jako nositel průlomových metod v oblasti IVF. Vedle osvědčených léčebných postupů zde lze využít nejmodernější technologie a metody, jako jsou monitoring vývoje embryí, asynchronní embryotransferinfo-icon či laser technologie k biopsii buněk embrya aj., které vedou k vysoké úspěšnosti při otěhotněníinfo-icon i u žen po čtyřicítce a následně k porodu zdravého dítěte. Zajímavostí je také program zachování plodnosti, který nabízí m.j. preventivní zamrazení spermií či vajíček a jejich následné využití v budoucnosti.

Podobné příspěvky jako: Nová unikátní metoda na odhalení neplodnosti mužů pomocí magnetického pole

Vědci vytvořili funkční spermie z kmenových buněk

Fungující spermieinfo-icon, které by mohly jednoho dne pomoci neplodným mužům, byly vytvořeny v laboratoři v Číně. Svůj objev vědci zveřejnili v...

Strava bohatá na ovoce a zeleninu může prý ovlivnit plodnost u mužů

Pravděpodobně jste slyšeli, že kouřeníinfo-icon může ovlivnit plodnost...

Sekundární neplodnost

Neplodností je na celém světě postiženo minimálně 10 % párů, přičemž dalších 10 -  25 % párů je postiženo tzv. neplodností sekundární. O sekundární neplodnosti hovoříme v případě, kdy pár není schopen počít druhé a další dítě...

Léčba neplodnosti

PSYCHICKÉ DOPADY NEPLODNOSTI PŘEKONÁNÍ PANIKY A ODMÍTNUTÍ Když ženy, které se snaží o otěhotnění, zjistí, že jsou neplodné, obvykle zpanikaří a nejdříve skutečnosti nechtějí věřit, odmítají ji. Pravdu vytlačí ze své mysli a řídí se radami kamarádek – snaží se uvolnit, jedou na dovolenou, sledují...

Test plodnosti zdarma - v rámci Národního dne neplodnosti

6. červen je Národním dnem neplodnosti, varuje páry před odkládáním těhotenstvíinfo-icon. Česká gynekologická a porodnická společnost každoročně při...

Příspěvky z webu mojetehotenstvi.cz