Jak vzniká nový život? Podívejte se na video oplození vajíčka spermií pod mikroskopem. | Těhotenství.cz

Jak vzniká nový život? Podívejte se na video oplození vajíčka spermií pod mikroskopem.

Předpokladem vzniku nového života je proniknutí spermieinfo-icon do vajíčka. V přirozených podmínkách ke splynutí dvou pohlavních buněk dochází uvnitř těla ženy. Ne každý pár ale má to štěstí a počne přirozenou cestou.

Péči lékařů zabývajících se léčbou neplodnosti vyhledává čím dál víc párů. Mnohé z nich v rámci terapie volí metodu ICSI. „Při této metodě je předem vybraná spermie pomocí tenké jehličky zavedena přímo do vajíčka. Celý proces samozřejmě probíhá pod mikroskopem,“ popisuje úvodem MUDr. Kateřina Veselá Ph.D., ředitelka Sanatoria Repromedainfo-icon.

Metoda ICSI je nabízena párům, u nichž je předpoklad, že klasická IVFinfo-icon metoda, při níž jsou spermie s vajíčkem umístěny do jedné zkumavky, kde dojde k jejich spontánnímu spojení, nepřinese úspěch. „Metodu je možné použít u všech párů podstupujících léčbu neplodnosti. Vysloveně nutná je ale u dvojic, kde má muž snížený počet či pohyblivost spermií,“ vysvětluje lékařka.

Zaostřeno na spermie

K ICSI jsou využívány spermie, které projdou pečlivým výběrem pod mikroskopem. „Při výběru spermií se zaměřujeme na jejich tvar a schopnost pohybu. U ICSI je zvětšení spermií 400 krát. Vylepšenou metodou ICSI je metoda IMSI kdy k výběru dochází pod mikroskopem se zvětšením výrazně vyšším a to 6000 krát. Toto zvětšení umožňuje podrobněji posoudit tvar a stavbu spermií a vybrat pro oplozeníinfo-icon pouze spermii s normální mikroskopickou stavbou. IMSI používáme v případě, že spermie muže vykazují výrazné abnormální změnyinfo-icon ve tvaru a své stavbě,“ dodává lékařka.

Metoda ICSI dává párům podstupujícím léčbu neplodnosti vyšší naději na to, že dojde ke vzniku embrya. „Metoda má asi 80-90 procentní úspěšnost, což je přibližně dvakrát více než je u konvenční metody IVF,“ doplňuje lékařka.

Těhotenstvíinfo-icon.cz

Podobné příspěvky jako: Jak vzniká nový život? Podívejte se na video oplození vajíčka spermií pod mikroskopem.

Vědci vytvořili funkční spermie z kmenových buněk

Fungující spermieinfo-icon, které by mohly jednoho dne pomoci neplodným mužům, byly vytvořeny v laboratoři v Číně. Svůj objev vědci zveřejnili v...

spermie

spermieinfo-icon = mužská pohlavní buňka

 

...

Nová unikátní metoda na odhalení neplodnosti mužů pomocí magnetického pole

Klinika pro léčbu neplodnosti a zachování plodnosti Prague Fertility Centre v Praze (PFC) přináší od počátku listopadu 2014 jako první v České republice zcela novou a průlomovou metodu spočívající ve funkční selekci DNA-poškozených spermií. Magnetic-Activated Cell Sorting (MACS), neboli...

Strava bohatá na ovoce a zeleninu může prý ovlivnit plodnost u mužů

Pravděpodobně jste slyšeli, že kouřeníinfo-icon může ovlivnit plodnost...

Když pánové mají problém aneb zaměřeno na kvalitu spermatu

Ženy jsou co se týká zmapování zdravotního stavu mnohem svědomitější než muži. Ženství je nutno preventivně kontrolovat a pánové s prevencemi mužství většinou nemají žádné praktické zkušenosti.  K návštěvě lékaře nejčastěji svolí až tehdy, když se jim s partnerkou nedaří otěhotnět.

...