Další setkání dětí „ze zkumavky“ se blíží | Těhotenství.cz

Další setkání dětí „ze zkumavky“ se blíží

Další setkání dětí „ze zkumavky“ se blíží - Těhotenství.cz

Praha bude i letos hostit největší tuzemské setkání rodičů a dětí, které přišly na svět díky umělému oplodnění. Loni tuto akci klinického centra ISCARE navštívilo 1334 dětí, čímž padl dokonce světový rekord, který do té doby držela Čína.

Přes deset tisíc dětí s datem narození 1995 až 2016 obdrželo pozvánku na letošní setkání dětí „ze zkumavky“ do strašnického areálu Gutovka. Jejich rodiče totiž v uplynulých dvaceti letech podstoupili v klinickém centru ISCARE umělé oplodnění, díky kterému se dnes rodí stále více dětí. Problémy s přirozeným početím má v České republice každý pátý pár.

„Pomoc se založením rodiny neplodným párům už pro nás na klinice dávno není jen zaměstnáním. Být svědkem toho, jak „naše“ děti rostou, sílí a dospívají je k nezaplacení. Možná i díky tomu máme velmi vysokou úspěšnost zákroků/léčby,“ říká MUDr. Jaroslav Hulvert, primář IVF oddělení klinického centra ISCARE.

Na letošním výročním setkání 3. září bude pro děti a jejich rodiče připravena řada aktivit. Návštěvníci se mohou těšit na soutěže o ceny, koncerty, horolezeckou stěnu, opičí dráhu, chybět nebude ani vystoupení klaunů a slavné dvojice dětských hrdinů Jů a Hele. Na akci vystoupí také olympionik badmintonista Petr Koukal, který s klinikou spolupracuje.

Těhotenství.cz

Další setkání dětí „ze zkumavky“ se blíží - podobné příspěvky

Online poradna o neplodnosti a umělém oplodnění

Nově na webu těhotenství.cz můžete využít online poradnu z oblasti neplodnosti a umělého oplodnění. Na vaše dotazy bude odpovídat: MUDr. Hana Višňová, Ph.D. - vedoucí lékařka na pražské klinice asistované reprodukce IVF CUBE.
Klinika asistované reprodukce IVF CUBE je novým centrem...

Vědci vytvořili funkční spermie z kmenových buněk

Fungující spermie, které by mohly jednoho dne pomoci neplodným mužům, byly vytvořeny v laboratoři v Číně. Svůj objev vědci zveřejnili v americkém odborném časopise Cell Stem Cell.

Celosvětově se problém neplodnosti týká až 15% párů. Studie z roku 2002 zjistila, že se mužská neplodnost...

Největší setkání dětí ze zkumavky na světě

Na letošní setkání dětí ze zkumavky kliniky ISCARE přišlo přes 500 účastníků. Jde o největší akci svého druhu v Česku, loni dokonce na setkání padl světový rekord v počtu uměle počatých na jednom místě, když přišlo přes 1 300 dětí. Rekord do té doby držela Čína.

Přední české centrum...

Při neplodnosti je darované vajíčko spásou mnoha žen

Neplodnost je v posledních letech závažným problémem. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO), asi 15 % párů v plodném věku vyhledá lékařskou pomoc pro neplodnost, obvykle zhruba po dvou letech neúspěšného snažení. V současnosti je ve světě kolem 60–80 miliónů neplodných párů. V ČR jde o 15-...

Dnes je Den neplodnosti - dle statistiky má téměř šestina párů potíže s početím

Lékaři a porodníci připomínají alarmující statistiku: až 15% párů v České republice je neplodných. Na vině je nezdravý životní styl, ale především stále sílící trend upřednostňování života bez závazků a kariéry před rodičovstvím. Řešením tohoto generačního problému by ovšem mohl být tzv. social...