Oplodnění | Těhotenství.cz

Minecraft nálepky se líbí každému dítěti!

Že výzdoba bytu může být i zábava, dokazuje eobchod Mixpix.cz, který nabízí originální nálepky ve tvaru čtverečku/pixelu. Lepením čtverečků jeden vedle druhého lze totiž vytvořit originální a netradiční motivy. Každé dítěinfo-icon si tak může vytvořit dekoraci do svého pokojíku přesně podle svých představ. Dlouhodobě jsou ale mezi dětmi nejoblíbenější motivy nálepek Minecraft.

Oplodnění

Oplodnění - Těhotenství.cz

Období vhodné k oplodnění je značně omezené. Zralé vajíčko si schopnost oplodnění udržuje totiž maximálně 24 hodin. Proto, pokud se snažíte o děťátko, volte cíleně dny k tomu nejvhodnější, tzn. ovulační období. Při ovulaci praská Graafův folikul (folikuly jsou dutinky ve vaječníku, v nichž jsou uložena va­jíčka. V každém vaječníku je jich asi 200 tisíc, ale dozrává a uvolňuje se jich asi jen 400). Také se uvolňuje oocyt (zárodečná buňka). Tyto procesy vytváří vhodné prostředí pro otěhotnění.

Takže víme, že pro oplodnění je zapotřebí ovulace. Ale je mnoho dalších as­pektů, které přispívají k otěhotnění. Konce vejcovodu jsou zavěšeny k vaječníku a opatřeny fimbriemi (slizničními řasami), což jsou jakási chapadla, která se snaží vajíčko vtáhnout dovnitř do vejcovodu.

Po mužském orgasmu se spermie dostanou do zadní klenby poševní, odsud jsou nasáty přes děložní hrdlo až k vejcovodu. Odtud se pohybují k ampulární části vejcovodu (nejširší část, která je nejblíže k vaječníku). Zde se spermie setkávají vajíčkem. Pouze jedna spermie (v lml spermatu je asi 20 milionů spermií) pronikne obalem a buněčnou blanou do vajíčka. Tím dojde k fekundaci = oplození.

Pokud žena vyprodukuje dvě vajíčka, pak mohou tato vajíčka být oplodněna dvěma spermiemi a vznikají tak dvojvaječná dvojčata. Každé se vyvíjí samo­statně a každé má svoji placentu. Jednovaječná dvojčata se vytvářejí z jednoho vajíčka a to je oplodněno jednou spermií. Tato dvojčata jsou geneticky identická a mají pouze jednu placentu. Mohou to tedy být pouze dvě děvčata nebo pouze dva chlapci.
Vajíčko i spermie obsahují každý pouze 23 chromozomů. Splynutím jader těchto hlavních protagonistů se vytvoří buňka - zygota - s plným počtem chro­mozomů - 46. To je správný počet pro zdárný vývoj lidského života. Spermie jsou navíc nositelky tzv. sex - chromozomů, tedy takových, které určí pohlaví dítěte. Každý chromozom obsahuje tisíce genů a vaše dítě zdědí polovinu genů od vás - matky a polovinu genů od otce.

Pohlaví dítěte je určováno tím, která ze spermií oplodní vajíčko. Vajíčko je vždy nositelem chromozomu X, spermie nesou chromozom X nebo Y. Proto je spermie rozhodující pro určení budoucího pohlaví dítěte. Zda lze ovlivnit po­hlaví vašeho dítěte není vůbec jisté. Existuje velice málo vědeckých důkazů, které by dávaly nějaký návod, jak aktivně vstoupit do tohoto procesu.

 

Takže opět jedna „babská" rada na ovlivnění pohlaví vašeho miminka: pokud si přejete děvče, pak mějte pohlavní styk 2 až 3 dny před ovulací. Neboť jen „ženské" spermie přežívají dlouho. Pokud byste raději chla­pečka, pak se snažte o oplodnění v den ovulace, či těsně po ní, neboť rychlejší mužské spermie se dostanou k vajíčku rychleji. Ženské spermie jsou pomalejší, a tak přicházejí k vajíčku později.
 
 
Těhotenství a porod
Autor: Magdalena Mikulandováwww.studioprozeny.cz

 

Podobné příspěvky jako: Oplodnění

Vzácná onemocnění postihují okolo 5 % novorozenců a kojenců

I letos připadá na 28. února Den vzácných onemocněníinfo-icon, který upozorňuje na problematiku výskytu geneticky vrozených chorob. Dle statistik je takto...

Přístroj na sledování embryí zvyšuje šance na úspěšné umělé oplodnění

Pražská IVFinfo-icon klinika ISCARE...

spermie

spermieinfo-icon = mužská pohlavní buňka

 

...

Spolehlivost těhotenského testu

Dotaz: Dobry den...nevim jak zacit,asi muj dotaz bude znit trochu zmatene.Tak tedy,posledni menzes byl 25.9.,dalsi se mela dostavit 23.10.-mam pravidelny cyklus,nedostavila se.

Dne 28 a 29.10.jsem si delala teh.testy,ktere vysli negativne,a tak jsem 2.11.navstivila sveho...

Když pánové mají problém aneb zaměřeno na kvalitu spermatu

Ženy jsou co se týká zmapování zdravotního stavu mnohem svědomitější než muži. Ženství je nutno preventivně kontrolovat a pánové s prevencemi mužství většinou nemají žádné praktické zkušenosti.  K návštěvě lékaře nejčastěji svolí až tehdy, když se jim s partnerkou nedaří otěhotnět.

...

Příspěvky z webu mojetehotenstvi.cz