IVF | Těhotenství.cz

Minecraft nálepky se líbí každému dítěti!

Že výzdoba bytu může být i zábava, dokazuje eobchod Mixpix.cz, který nabízí originální nálepky ve tvaru čtverečku/pixelu. Lepením čtverečků jeden vedle druhého lze totiž vytvořit originální a netradiční motivy. Každé dítěinfo-icon si tak může vytvořit dekoraci do svého pokojíku přesně podle svých představ. Dlouhodobě jsou ale mezi dětmi nejoblíbenější motivy nálepek Minecraft.

IVF

Dobrý den, prosím o radu. Mám jedno tříleté zdravé dítěinfo-icon, bezproblémové početíinfo-icon po Clostylbegytu, užívala jsem poté do 12. týdne Duphastoninfo-icon. Těhotenstvíinfo-icon také bez problému, včetně porodu. Rádi bychom druhé dítě. Již se snažíme dva roky. Nejprve dva potraty s revizi, poté mimoděložní těhotenstvíinfo-icon, odstraněn vejcovod, poté biochemické těhotenstvíinfo-icon. Máme za sebou imunologická vyšetřeníinfo-icon, hysteroskopii, genetické vyšetření... vše ok. Podstoupili jsem IVFinfo-icon cyklus, kdy bylo získáno 6 embryí. Jedno mi bylo transferováno, neuchytilo se. Ostatní zamraženy. Proběhl jeden embryotransferinfo-icon, pozitivní testinfo-icon, i HCGinfo-icon  15 000, cca v 6. týdnu samovolný potratinfo-icon, teď. v prosinci. Máme zamraženy 4 embrya po dvou. Nyní se rozhodujeme zda nechat zaražená embrya rozmrazit a geneticky vyšetřit nebo podstoupit další IVF cyklus nebo zkoušet přirozeně nebo inseminací... Prosím o radu. Zda při rozmražování a zase zamražování ke genetickému vyšetření nedochází k poškození embryi? Jak nejlépe postupovat...? Je nutná nějaká pauza nebo lze transferovat po jedné proběhlé menstruaci....?Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,

děkuji Vám za Váš dotaz.
Při anamnéze, kterou uvádíte, Vám rozhodně doporučuji nechat embrya vyšetřit metodou preimplantační genetické diagnostiky aneuploidií a zjistit tak případné odchylky v počtu chromozomů. Máme dobrou zkušenost s rozmražením, odběrem buněk a následným opětovným zmražením embryí.
Pokud jste po posledním potratu nepodstoupila revizi, je možné podstoupit transfer následujícícm cyklu, po revizi doporučujeme tříměsíční pauzu. Je třeba také počítat s tím, že vyšetření embryí může zabrat několik dnů až asi 3 týdny. 
V případě, že byste potřebobvala ještě jakoukoli pomocinfo-icon či radu, můžete mě kontaktovat na klinice REPROMEDAinfo-icon.
Držím Vám palce.

Se srdečným pozdravem

MUDr. Lenka Hromadová

vedoucí lékař IVF ambulance/ Head IVF Clinician

 

REPROMEDA

Biology Park

Studentská 812/6

625 00 Brno

tel. +420 511 158 222

 

Těhotenství.cz

Podobné příspěvky jako: IVF

Datace, přesnost ultrazvuků

Vážená paní doktorko, jelikož máte zkušenosti z oblasti IVFinfo-icon, dovoluji si obrátit se na Vás s tímto dotazem a budu velmi vděčná za Vaši odpověď. Od začátku...

Termín koncepce

Dobrý den, paní doktorko,

chtěla jsem se Vás, prosím, zeptat, zda je možné z ultrazvuků v prvním trimestru těhotenstvíinfo-icon určit přibližné...

Hladina HCG

Dobrý den, je možné, aby 17. den po oplodněníinfo-icon byla hladina hcg...

Hormonální profil

Dobrý den, potřebuji poradit ohledně hormonálního profilu já 29let, s manželem 32let se snažíme dva roky o miminkoinfo-icon a pořád nic. Minulý rok v březnu jsme...

Otěhotnění

Dobrý den, mám dotaz ohledně otěhotněníinfo-icon - po roce snažení o miminko...

Příspěvky z webu mojetehotenstvi.cz