Infekce močových cest v těhotenství | Těhotenství.cz

Infekce močových cest v těhotenství

Infekce močových cest v těhotenství - Těhotenství.cz

Infekce močových cestinfo-icon je druhým nejčastějším zánětlivým onemocněním, které trápí naši populaci. Není tajemstvím, že u žen se tento problém objevuje výrazně častěji než u mužů. Záněty se ale nevyhýbají ani ženám v očekávání, ty jsou k infekci močového ústrojí dokonce ještě náchylnější. Do jisté míry se však můžeme zánětu bránit, hlavní roli zde hraje prevence. Existují šetrné způsoby, jak infekci močových cest předcházet, a to platí obzvlášť v těhotenstvíinfo-icon.

Ženy jsou k infekci močových cest náchylné v průběhu celého života a těhotenství k tomu velkou měrou přispívá. Nic se nemění na pravdě, že nepříjemnou infekci mají na svědomí bakterie. Zvětšující se dělohainfo-icon mimo jiné tlačí na močový měchýř, to způsobuje jeho nedostatečné vyprázdnění a bakterie, které by jinak byly odplaveny močí, se množí a způsobují infekci.

Příznakyinfo-icon zánětu močových cest se svou intenzitou liší. V akutní fázi je typické silné řezání a pálení při močeníinfo-icon. Je to asi takový pocit, jako kdybychom z těla vylučovali žiletky. A to nás většinou velmi rychle přivede k lékaři.

Při léčbě infekce močových cest už naše babičky doporučovaly brusinkyinfo-icon, moc těchto červených bobulí má odpradávna své opodstatnění. Dalším šetrným pomocníkem je D-manosa. Monosacharid, který je obsažen třeba v jablkách. Působí ve vylučovací soustavě a hledá zde škodlivé bakterie, které jeho působením ztratí schopnost uchytit se na sliznici močových cest. Bakterie jsou následně přirozeně z těla vyplaveny močí. Brusinky i D-manosa jsou látky přírodního charakteru, a proto nepředstavují pro náš organismus žádnou zátěž. Naopak přirozeně cílí na nežádoucí bakterie v močových cestách a zabraňují jim zde škodit. Preparáty obsahující tyto dvě látky znamenají šikovnou zbraň v boji s infekcí močového ústrojí.

K úplnosti prevence bychom určitě neměli zapomínat na dostatečný příjem tekutin. Ddbát na správnou hygienu, na toaletě se správně otírat, a to vždy zepředu dozadu, abychom nezanesli původce infekceinfo-icon do močových cest. Po milování je dobré dojít se vždy ihned vymočit a doporučuje se nosit bavlněné spodní prádlo.

Infekce močových cest není ničím příjemným a především během těhotenství znamená pro ženy riziko. O nasazení antibiotické léčby samozřejmě rozhoduje lékař, ale čím můžete péči o své zdravíinfo-icon doplnit, s tím poradí i lékárník. Nabízí se šetrné produkty s obsahem látek, jako jsou zmíněné brusinky a D-manosa.

 

Těhotenství.cz

Podobné příspěvky jako: Infekce močových cest v těhotenství

Listerióza – skryté nebezpečí pro těhotné

Každá nastávající maminka je v průběhu těhotenstvíinfo-icon vystavena působení choroboplodných zárodků. Mezi ty nebezpečné patří...

Virové onemocnění a oslabená imunita mohou snížit plodnost a ohrozit nenarozené dítě

Až 15 % českých párů, tedy každé 7. manželstvíinfo-icon, je podle údajů České průmyslové zdravotní pojišťovny nechtěně bezdětných. Na...

Vysoký krevní tlak v těhotenství - hypertenze

Může být jen mírně, ale také závažně zvýšený. Mohou jej doprovázet různé příznaky, nebo vůbec žádné. Mezi nejčastější patří - bolesti hlavy, zvracení, poruchy vidění. S vysokým krevním tlakem se mohou projevit další příznaky, které ukazují na nebezpečný stav vznikající v těhotenství - tzv....

6 nepříjemností, které vás mohou potkat během devíti měsíců

1. Inkontinenceinfo-icon - Lehká inkontinence (únik moči...

Novinka proti těhotenským nevolnostem

Těhotenská nevolnost trápí v době těhotenstvíinfo-icon až tři čtvrtiny gravidních žen. Žaludeční nevolnost pak patří k nejčastějším zdravotním potížím všech...