35. týden těhotenství | Těhotenství.cz

35. týden těhotenství

35. týden těhotenství - Těhotenství.cz

Plodinfo-icon měří asi 45 cm, váží kolem 2700 g. Tvoří se podkožní tuk, pokožkainfo-icon se vyhlazuje, nabývá bledorůžovou barvu, tělíčko se zaobluje. Ochlupeníinfo-icon přetrvává na zádech, nehty začínají dorůstat ke špičkám prstů, chrupavky nosu a uší jsou měkké, poddajné.
Nebezpečí preeklampsieinfo-icon (otokyinfo-icon, bílkovina v moči, zvýšení krevního tlaku) je stále aktuální. Otoky nohou a rukou se již často objevují, ale nemusí být příznakem gestozy. Posoudit to ale musí lékař. V této fázi těhotenstvíinfo-icon se můžete setkat s tím, že lékař zjistí, že plod pravidelně nepřibývá na váze a velikosti. Poté následují častější kontroly a pokud se zjistí, že placentainfo-icon již téměř nefunguje, je v zájmu plodu nutné těhotenství ukončit.

Velikost plodu v 35 týdnu těhotenství je srovnatelná s lilkem.
Velikost plodu ve 28.týdnu těhotenství


Pokud ještě nemáte svůj porodní plán, vytvořte si jej. Víte co znamená protahovaný (prodloužený) porod? Porodinfo-icon začne zcela normálně, ale po jisté době kontrakceinfo-icon ustávají a jsou mírné. Pokud tento stav trvá déle než 2 hodiny (vaginální nález se nemění), je nutné pečlivě vyšetřit porodní cestyinfo-icon, polohu a postavení dítěte v porodním ka­nálu.

Výbavičkainfo-icon pro miminkoinfo-icon - potřeby pro koupání, mytí a přebalování

Nejčastějším konečným důvodem potratu nebo předčasného porodu bývá tzv. insuficience (otevírání) děložního čípku. Přečtěte si článek o zastavení předčasného porodu.

Máte již pro miminko autosedačku? Nezapomeňte, že pro odvoz novorozence z porodniceinfo-icon autem potřebujete autosedačku skupiny 0+, která je uzpůsobená i na přenášení dítěte.

Kontakt maminek s dětmi ihned po porodu podporuje kojení, vztahyinfo-icon a zdravotní stavinfo-icon. Ne vždy je ale možný.

35. týden těhotenství - jaký je to měsíc?


 

Předchozí týdenDalší týden

 

Témata: 
Podobné příspěvky jako: 35. týden těhotenství

10.týden těhotenství

V této době většina nastávajících matek již navštěvuje poradnu pro těhotné. Silácké řeči typu: ´co bych se namáhala chodit k doktorovi, jsem těhotná , a co?´ nejsou na místě. Poradna...

Tabulka míry a váhy miminka v bříšku v průběhu vývoje těhotenství


V průběhu těhotenství rostou všechny děti různou rychlostí, uvedené údaje jsou proto pouze průměrem. Stejně tak jiné zdroje mohou uvádět odlišné údaje. Míry a váhy vašeho miminka se tak mohou značně lišit. Těhotenství trvá asi 40 týdnů od prvního dne posledního menstruačního cyklu do porodu...

30.týden těhotenství

Poslední - třetí oficiální ultrazvukové vyšetření se dělá kolem 30. až 32. týdne těhotenství...

9. týden těhotenství

Ručička osobní váhy se v devátém týdnu těhotenstvíinfo-icon pomalu...

Jak velké je miminko v bříšku?

Stáhněte si a vytiskněte speciální těhotenský plakát / kalendář "Jak velké je miminko v bříškuinfo-icon?".

Každý...