Mytí oken a úklid v těhotenství | Těhotenství.cz

Minecraft nálepky se líbí každému dítěti!

Že výzdoba bytu může být i zábava, dokazuje eobchod Mixpix.cz, který nabízí originální nálepky ve tvaru čtverečku/pixelu. Lepením čtverečků jeden vedle druhého lze totiž vytvořit originální a netradiční motivy. Každé dítěinfo-icon si tak může vytvořit dekoraci do svého pokojíku přesně podle svých představ. Dlouhodobě jsou ale mezi dětmi nejoblíbenější motivy nálepek Minecraft.

Mytí oken a úklid v těhotenství

Mytí oken a úklid v těhotenství - Těhotenství.cz

Doba devíti měsíců je dlouhá a jako správná hospodyně jistě chcete mít i v tomto období doma pořádek a uklizeno. Máte-li však určité těhotenské komplikace či omezení měla byste být opatrná. Možná budete muset přenechat některé z těchto úkolů na někoho jiného nebo třeba najmout nějakou pomocnici.

Při kterých domácích pracích byste měla být v těhotenstvíinfo-icon opatrná:

Vysávání a utírání prachu
U těchto činností, které vyžadují předklánění, jsou více namáhána zádová svalstva a právě bolestiinfo-icon zad jsou v těhotenství velmi časté. Jde většinou o bolesti v oblasti bederní páteře, které mohou přecházet až do hýždí a nohou. Tento stav nastává po větší námaze nebo po dlouhém stání. Většinou se však tyto potíže objeví ve III. trimestru, kdy je velká tzv. těhotenská lordóza (prohnutí v oblasti be­der). Větší přírůstek váhy a těžké bříško, které se špulí do­předu tomuto problému napomáhá.  Pomoci může posilování svalstva zad - pravidelně cvičte těhotenské cvičeníinfo-icon. Výborná je tzv. těhotenská masážinfo-icon, která celou zatíže­nou oblast uvolní a částečněji prokrví. Je však nutné dělat ji odborně a v patřičných polohách.

Úklidinfo-icon koupelny a toalety
Tento druh úklidu tradičně zahrnuje použití chemických látek, jejichž výpary by nastávající maminky rozhodně neměly vdechovat. Úklid toalety a koupelny probíhá navíc v malých a špatně větraných prostorách, což koncentraci škodlivých látek ještě zhoršuje. Můžete si ale vytvořit své vlastní přírodní čističe s levnými přísadami jako ocet, citronová šťáva nebo soda.

Výměna záchodu kočky
Čištěním záchodu kočky se můžete vystavit riziku nákazy toxoplazmózy, parazitární infekceinfo-icon přenášené přes kočičí výkaly. Toto může být velmi nebezpečné pro plodinfo-icon. Pokud musíte tuto činnost nezbytně udělat, používejte rukavice a důkladně si poté umyjte ruce.

Věšení záclon a mytí oken
Tyto a další podobné úkoly, které vyžadují lezení na žebřík, židli nebo stůl, se stanou riskantní, jak vaše břicho poroste. Pád z výšky, byť jen např. židle může mít velmi zlé následky.

Praní prádla
Pokud vám váš lékař poradil, abyste nezvedala těžká břemena, buďte opatrná. Vyprané mokré prádlo může při naskládání do kýblu vážit i 20 kg. Vhodné je tedy zvolit postup po částech a nenosit kýbl zcela plný.

 

Těhotenství.cz, Foto: Pixmac

Podobné příspěvky jako: Mytí oken a úklid v těhotenství

Jóga pro 2. trimestr těhotenství

Většina žen si začíná ve druhém trimestru období těhotenstvíinfo-icon opravdu užívat. Jednak nevolnosti...

Devět tipů pro bezpečné těhotenství při cestách do zahraničí

Dovolené v zahraničí se nemusíte vzdát ani v době když jste těhotná. Přečtěte si devět tipů, které vám mohou pomoci prožít příjemnou dovolenou bez stresu a komplikací.

1. Vyberte si správný cíl cesty

První věcí, kterou musíte udělat je – zvolit si ideální místo pro...

Cestování v těhotenství

Ohledně cestováníinfo-icon těhotných žen panují různé mýty...

Úklid sněhu v těhotenství – je to bezpečné?

Úklidinfo-icon sněhu může být příležitost pro vaši fyzickou aktivitu. Ale spíše jen v průběhu prvního trimestru a pokud se jedná o zametání prachového sněhu,...

Změny životního stylu ve 2.trimestru těhotenství

Těhotenství je už na vás znát. Bříško roste a rychleji přibýváte na váze. I vaše děťátko roste a sílí. Je konečně čas odložit džíny a pořídit si vhodné a pohodlné těhotenské šaty. Dbejte na kvalitní materiál a módní barvy, abyste se v nich cítila příjemně a uvolněně. Doma vám jistě postačí volné...

Příspěvky z webu mojetehotenstvi.cz