Hormonální terapie pro možné otěhotnění: Při jakých hormonálních poruchách se používá? | Těhotenství.cz

Hormonální terapie pro možné otěhotnění: Při jakých hormonálních poruchách se používá?

Hormonální terapie pro možné otěhotnění: Při jakých hormonálních poruchách se používá? - Těhotenství.cz

Myslíte si, že řešením neplodnosti může být jedině umělé oplodnění? Chyba lávky! Pro zajištění vhodných podmínek v těle ženy pro početí se přistupuje k léčbě, kdy se ženě podávají hormony, které nejsou v jejím organismu přirozeně vytvořeny. Po hormonální stimulaci  přijde žena do jiného stavu přirozenou cestou.

Ztráta ovulace aneb když je na vinně nesprávná činnost mezimozku

K tomu stavu dochází tehdy, pokud se v ženském organismu nevyskytuje řídící hormon GnRH. Jeho produkci má na starosti již zmíněný mezimozek. Pokud mezimozek nevyšle signál hypofýze, tak nedojde ke správnému zrání jednotlivých folikul ve vaječníku.

Jak se léčí? Tělu se dodává hormon za pomocí speciální pumpičky, a ta ji do krevního oběhu vstřikuje po uplynutí každé hodiny a půl. Pak je ovulace na světě.

Vyšší hladiny mužských hormonů aneb polycystické vaječníky

V organismu ženy dochází k produkování jak ženských, tak mužských hormonů. Mohou se tedy vyskytnout poruchy, kdy se ženě tvoří více mužských hormonů, a ta je samozřejmě na první pohled patrné z následujících příznaků. Tato skutečnost se projevuje mastnou pletí s náchylností na akné a nenáviděnou přítomností chloupků, a to v oblasti obličeje, hrudníku, zad a jiných. Tato nerovnováha se vyskytuje nejčastěji u žen trpících obezitou. Pomocí diety a snížení váhy se často ženy z tohoto onemocnění vymaní.

Jak se léčí? Pokud je možnost snížit váhu, gynekolog vám doporučí dietu. Podáváním hormonů však dochází ke stimulaci vaječníků a dochází ke zlepšení.

Pro vytvoření ideálního prostředí přichází řada na hormony

I když máte menstruaci i ovulaci bez potíží, ale přitom vám tu a tam kolísá cyklus, může gynekolog vsadit na hormonální léčbu pro zvýšení kvality vajíček. Tato podpora je velmi často ve formě tablet, zároveň je nutné pozorovat cykly pomocí ultrazvuku.

V případě, že toužíte po děťátku a nemáte zcela v pořádku hormony, vyzkoušejte třeba populární hormonální jógu. Ta udává do akce hormonální soustavu ženy a normalizuje ji díky cvičení.