Kojení s kojícím polštářem | Těhotenství.cz

Kojení s kojícím polštářem

Kojení s kojícím polštářem - Těhotenství.cz

Kojení se po porodu stane velmi častou povinností. Jedna doba kojení může trvat až 45 minut, o to více je důležité, aby měla maminka i miminko maximální pohodlí a vše probíhalo v pořádku. Výborným pomocníkem při kojení je kojící polštář, který zajistí pohodlí a kojení bude zaručený odpočinek.

Co je to kojící polštář?

Kojící polštář je speciálně tvarovaný a navržený přímo pro potřeby maminky a miminka během kojení. Díky tomu jsou daleko více praktické něž klasické polštáře. Lépe drží tvar a hlavně umožňují miminku být ve správné poloze a správně se přisát k prsu.

Polštář také umožňuje snadné výměnu kojících poloh. Maminka se tak nemusí nepříjemně krčit a způsobovat si tak nepříjemné bolesti zad a krční páteře. Celkově poskytuje pohodlně strávený čas při kojení, pro miminko i pro maminku. A jak se používá kojící polštář?

 

Kojící polštáře Matýsek

K čemu se kojící polštář používá?

Kojící polštář je víceúčelový výrobek, který nabízí nejvyšší možné pohodlí a komfort. Může sloužit mamince již během těhotenství, kdy ho může využít jako podporu rostoucího bříška nebo si ho vložit pod nohy či za záda.

Nejčastěji se kojící polštáře využívají při kojení, ke kterému jsou prvotně určené. Kojící polštář se může používat ve všech kojících polohách, tedy jak vleže, vsedě tak i při bočním „fotbalovém“ kojení. Zcela jistě ho ocení maminky dvojčátek, kdy se díky polštáři mohou krmit obě miminka najednou.

V neposlední řadě může být kojící polštář využíván jako bezpečnostní bariéra v postýlce při jídle nebo může sloužit jako opora při sezení. Nemusíte se tak bát, že polštář využijete pouze při kojení. Jeho využití je opravdu široké.

Umělá děloha

Kojícímu polštáři se také jinak říká umělá děloha. Je to kvůli tomu, že většina miminek se bojí prostoru kolem sebe. Je to pochopitelné, celých 9 měsíců byla v klidu, teple a bezpečí. Proto je dobré polštář umístit přímo do postýlky, miminko se pak bude cítit bezpečně. Navíc polštář používá i maminka, takže miminko ji tak bude neustále cítit a bude si myslet, že je mu neustále nablízku.

Dbejte na kvalitu

Pokud jste se již rozhodla pro kojící polštář, je důležité si správně vybrat. Je potřeba vybírat vždy kvalitní výrobky, které získaly certifikáty a osvědčení, které jsou známkou kvality a správného zpracování. Nejlepší kojící polštář splňuje veškerá daná kritéria a vyšly jim kladné výsledky při atestaci. Přesně takové jsou kojící polštáře Matýsek.

 

Proč si vybrat kojící polštář Matýsek?

Jako jediní v České republice získali osvědčení od TZÚ (Textilní zkušební ústav) na těhotenský a kojící polštářek Matýsek a jsou držiteli známky Česká a zaručená kvalita. Toto ocenění je zárukou kvalitních výrobků, které pro maminky vyrábí.

Kojící polstáře Matýsek

Jak si vybrat kojící polštář?

Při výběru kojícího polštáře je opravdu velmi důležité být důsledný a vybírat s rozmyslem. Aby rozhodování bylo jednodušší volba byla správná, je možné se řídit podle tří základních kritérií:

  • velikost
  • výplň
  • potah

Správná velikost

Pokud se vybere špatná velikost, polštář bude malý nebo příliš velký, je to vždy problém. Kojící polštář by se měl vybírat podle výšky maminky a obvodu jejího pasu. Kojící polštáře Matýsek mají možnost výběru z velikostí Maxi a Standard. Polštáře se liší se délce vnitřního a vnějšího obvodu a také v šířce polštáře.

Možnost výběru výplně

I případě výplně je možné si vybrat. Kojící polštáře Matýsek nabízejí možnost volby ze dvou výplní, každá je specifická a nabízí něco jiného.

  • PES duté vlákno – materiál ve tvaru vloček, který si zanechá i po vyprání tvar a vzdušnost
  • EPS kuličky – přelévají se podle potřeby

Fantazii se meze nekladou

Potahy je možné vybírat v různých barevných kombinacích a provedení. Kojící polštáře Matýsek rozdělují potahy do tří kategorií:

  • potahy ze 100% bavlny
  • potahy ze 100% bavlny, dvoubarevné
  • COLORMIX

Nově je také možná vybírat potahy z barevné podzimní kolekce. V kolekci se objevují potahy Patchwork, dvoubarevné se srdíčky a i řada Color.

Těhotenství.cz

Kategorie: