Přejít k hlavnímu obsahu

Feminella Hereditum: Pro ženy, které chtějí kojit

Pátek 28. Listopad 2014 12:14

Unikátní přípravek na českém trhu obsahující laktobacily izolované přímo z mateřského mléka. Společnost Angelini Pharma Česká republika s.r.o. uvádí na trh unikátní doplněk stravy určený ženám, které chtějí kojit – Feminellu Hereditum. Feminella Hereditum obsahuje jedinečné, tělu vlastní lactobacily - odborně Lactobacillus fermentum Lc40 - izolované přímo z mateřského mléka. Mateřské mléko obsahuje řadu zdraví prospěšných mikroorganismů podporujících správný vývoj a činnost imunitního systému dítěte i matky. Tyto mikroorganismy zajišťují první osídlení střev kojence. Zdravá střevní mikroflóra je důležitá pro vývoj imunitního systému. Správné osídlení střev je klíčové nejen pro zdraví kojenců, ale i pro zdraví v pozdějším věku.

WHO: Kojení je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak zajistit zdraví dětí a jejich přežití. Světová zdravotnická organizace doporučuje výlučné kojení po dobu prvních šesti měsíců života.

“Feminella Hereditum si klade za cíl podporovat proces kojení přirozenou cestou. Prostřednictvím Feminelly Hereditum dodáváme do těla Lactobacillus fermentum Lc40, získaný z mateřského mléka. Role laktobacila v mateřském mléce spočívá v udržování rovnováhy mezi přirozeně přítomnými mikroorganismy. Pokud je tělo oslabeno, může dojít k přemnožení potenciálně škodlivých bakterií. Následně se mohou objevovat potíže při kojení, které mohou vyústit v zánět prsu provázený bolestí, otokem a teplotou (odborně mastitida). Mastitida patří k nejčastějším příčinám předčasného ukončení kojení” říká PharmDr. Markéta Gregorová ze společnosti Angelini.

Proč zrovna Lactobacillus fermentum Lc40?

Dříve bylo mateřské mléko považováno za sterilní. Není tomu tak. V roce 2003 byla potvrzena existence bakterií různých druhů, které jsou přirozeně přítomné v mateřském mléce a žijí spolu ve vzájemné rovnováze. Na jejím udržování se podílejí laktobacily.

“Na počátku 21. století se objevily první vědecké práce zkoumající potencionální probiotické vlastnosti bakteriálních kmenů izolovaných z mateřského mléka,” uvádí ve svém článku MUDr. Jiří Bronský, Ph.D.

Lactobacillus fermentum Lc40 byl vybrán z řady kmenů právě pro své vynikající probiotické vlastnosti, které byly prokázány klinickými studiemi. Způsob selekce a jeho izolace je chráněn evropským patentem do roku 2023.

Podstata kojení, přirozenost Vašeho těla

Kojení je pro ženské tělo náročný proces. Je však jedním z nejúčinnějších způsobů, jak zajistit dítěti do života maximum.

Přirozená výživa snižuje u dítěte výskyt průjmů, zánětu středního ucha, onemocnění dýchacího systému, infekcí močového systému, omezuje výskyt alergií, chronických poruch výživy, snižuje riziko obezity, diabetu, kardiovaskulárních komplikací a syndromu náhlého úmrtí kojenců. Výhod přirozeného kojení je však daleko více. Sociální interakce mezi matkou a dítětem, založená již prenatálně, se kojením dále upevňuje, působí emocionálně a biologicky a v neposlední řadě poskytuje dítěti pocit bezpečí a jistoty.

Mastitida (zánět prsu) - postrach všech maminek

Je mnoho rizikových faktorů, které mohou způsobit předčasné ukončení kojení. Patří k nim bolestivé bradavky, nedostatečné vyprazdňování prsu, užívání antibiotik během kojení, nesprávné používání prsních odsávaček, separace dítěte od matky a mnoho dalších. Nejčastější příčinou předčasného ukončení kojení je mastitida.

Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Feminella Hereditum

autor: