Konopná mast vhodná i pro malé děti? Přečtěte si o novém produktu na ekzémy a alergie. | Těhotenství.cz

Konopná mast vhodná i pro malé děti? Přečtěte si o novém produktu na ekzémy a alergie.

Konopná mast vhodná i pro malé děti? Přečtěte si o novém produktu na ekzémy a alergie. - Těhotenství.cz

Mysleli jste si, že konopné masti nejsou vhodné pro kojence? Omyl, na trhu je totiž vánoční novinka: přírodní Konopná mast Carun Baby pro dětiinfo-icon od tuzemské společnosti Carun Pharmacy vyrábějící produkty z konopí. Základem masti je navíc bambucké máslo, díky němuž se mast rychleji vsákne do pokožky a je samo o sobě léčivé. Mast je vyvinutá pro ošetření citlivé dětské kůže s projevy ekzému či kožní alergieinfo-icon od prvního dne od narození.

Konopná mast pro miminka je český kosmetický produkt, vyvinutý pro ošetření velmi citlivé dětské kůže. Vhodná je i pro nejmenší ratolest s projevy ekzému či kožní alergie. „Našim cílem bylo přinést něco, co tu ještě nebylo, zlomit mýtus a odstranit veškeré pochybnosti o tom, že konopné masti nejsou vhodné pro maminky a malé děti a jejich citlivou pleťinfo-icon. Mast doporučuji jako denní péči o pokožku kojenců a dětí i při ošetření prsou kojících žen,“ říká Jiří Stabla, zakladatel konopné značky Carun.

Základem masti je bambucké máslo

Bambuckým máslem si natírala tváře i královna Kleopatra. Dnes jej používají ženy v subsaharské Africe k výživě pokožky a vlasů. Společněinfo-icon s výtažkem z konopí a panenským olejem tvoří základ konopné masti. Základním pojivem tedy není klasická vazelína, která je pro některé lidi nepříjemná na dotek, příliš mastná a lepkavá. Navíc se rychleji vstřebá do citlivé dětské pokožky.

Již žádné kortikoidy či jiné medikamenty! Na dětskou kůži s Carun Baby

Přípravek kůži nejen dokonale zvláční, posílí, zklidní a vyživí, ale rovněž uchrání před dráždivými vlivy vnějšího prostředí. Obsahuje důležité kannabinoidy z konopí, zejména CBD (kanabidiol), které mají výrazné antibakteriální a protizánětlivé účinky a tak mají blahodárný a povzbuzující účinek na pokožku. Navíc obsažený extrakt z rozmarýnu působí jako přírodní antioxidant.

V čem konopná mast pomáhá?

Originální výrobní postup a receptura jsou hlavním důvodem, proč Konopná mast Carun Baby pro děti působí skvěle na širokou oblast kožních potíží, jako jsou: trudovitost (aknéinfo-icon), oparinfo-icon (herpesinfo-icon), opruzeninyinfo-icon (intertrigo), mazotok (seborea), mykózy, lupénka (psoriáza), infekční koutky nebo suchá, podrážděná a popraskaná pokožkainfo-icon. Konopná mast dosahuje vynikajících výsledků při léčbě atopických ekzémů. Je také velmi účinná při kožních poškozeních a poraněních, což jsou například: bércové vředy, řezná poranění, odřeniny, popáleniny nebo bodnutí hmyzem. Výrazně pomáhá při regeneraci pokožky, zvláčňuje ji a zklidňuje, přičemž účinné látky rychle a hluboko pronikají kůží. Využití najde i při mírnění bolestí zánětů a poranění kloubů, svalů, šlach a při hojení nejrůznějších úrazů. Unikátní vlastnosti spolu s antiseptickými účinky předurčují mast k širokému kosmetickému použití, ale i jako doplněk lékárniček při ošetření mnoha druhů poranění.

Český výrobek

Mast Carun Baby je vyrobena z výhradně českých surovin a obsahuje výtažek z BIO konopí českého ekologického zemědělství. Jedná se o legálně pěstované odrůdy, které se vyznačují velmi nízkým obsahem psychotropního tetrahydrocannabinolu (THC), avšak vysokým obsahem ostatních účinných kannabinoidů, zejména kannabidiolu (CBD). Díky tomu je Carun bezpečný a účinný prostředek pro kojence, těhotné ženy a děti. Nemá žádnou známou kontraindikaci. Nebyla u něj zaznamenaná žádná alergická reakce. Mast splňuje certifikační podmínky ISO 13485.

Více o konopí              

Konopí bylo tisíce let nejúčinnějším lékem používaným na onemocněníinfo-icon kůže a proti bolestiinfo-icon, a to až do nástupu chemických léků ve 20. století. Kannabinoidy jsou látky, které se v přírodě vyskytují pouze v rostlinách konopí. Díky těmto účinným látkám jsou hojivé a zklidňující účinky až mnohonásobně intenzivnější, než u běžně dostupných kosmetických přípravků.

Tisková zpráva,  Těhotenstvíinfo-icon.cz