32. týden těhotenství | Těhotenství.cz

32. týden těhotenství

32. týden těhotenství - Těhotenství.cz

Děťátko dosahuje ve 32. týdnu těhotenstvíinfo-icon rozměrů 1 600 g a 40 cm. Rozeznává světlo a tmu, zaost­řuje očima. Sílí a prodlužují se kosti. Vypadá už skoro jako narozené dítěinfo-icon, teď už bude jen přibývat na váze. Ustaluje se porodní poloha T hlavou dolů. Je to nejčastější poloha, pro plodinfo-icon je nejpřirozenější. Vzniká tím, že hlavička je nejtěžší a zemskou přitažlivostí je stahována dolů. Kromě plic má vyvinuté všechny orgány.


Ve třetím trimestru je pomalu správný čas myslet na antikoncepci po porodu. Promluvte si o všech možnostech s vaším partnerem.

Ještě nemáta pro miminkoinfo-icon vybrané jméno? Zkuste se inspirovat: dětská jména a jejich význam (používaná v kalendáři) nebo databáze více než 86 000 jmen z celého světa.

Tip na cvičení v těhotenstvíinfo-icon - cviky na záda

Strie má v těhotenství až 80% těhotných

I když jste v minulosti rodila císařským řezem, je možné, že budete moci rodit tentokrát vaginálně. Závisí to ale na mnoha okolnostech, které je nutno posoudit individuálně. Je nutné zohlednit důvod předchozího císařského řezu, odhad hmotnosti plodu v době porodu, polohu plodu, průběhstávajícího těhotenství a stav jizvy po řezu a dle okolností určit nej vhodnější způsob vedení porodu. Většina plodů (97 %) se otočí do definitivní polohyinfo-icon do 37. týdne gravidity. Nicméně poloha koncem pánevním se nemusí v nynějším těhotenství opakovat, a proto je předčasné ře­šit způsob porodu již nyní.

Velikost plodu ve 32. týdnu těhotenství je srovnatelná s tykví.
 

Velikost plodu ve 32.týdnu těhotenství

32. týden těhotenství - jaký je to měsíc?

 

Předchozí týdenDalší týden