Opalování v soláriu v průběhu těhotenství | Těhotenství.cz

Na plísně s pampeliškou

Přejídání, nezdravý životní styl, málo pohybu…ideální spouštěč nemoci, která nebolí, necítíme ji. Jednoho dne na nás koukne, zasvědí a máme zaděláno na problémy. Ano, máme na mysli plísně. Jeden z největších fenoménů naší doby. Jsou všudypřítomné a boj s nimi nemá vždy jasného vítěze. A zejména v předvánočním období, kdy naše zažívací trakty očekávají přísun nadměrného množství sladkého cukroví a jiných dobrot. Vytváříme si tím optimální podmínky pro vznik plísní.

Opalování v soláriu v průběhu těhotenství

Opalování v soláriu v průběhu těhotenství - Těhotenství.cz

Pokud půjdete do některého solária a zeptáte se provozovatele, zda je vhodné opalovat se v soláriu i v průběhu těhotenstvíinfo-icon, je možné že vám řekne, že to není problém. Je sice pravdou, že v současné době neexistuje studie, která by prokázala, že opalováníinfo-icon v soláriu je v těhotenství nebezpečné, je však dobré vědět více, protože solárium určitý vliv na organismus má a také mnoho odborníků tuto formu opalování v době 9 měsíců těhotenství jednoznačně nedoporučuje.

Mnoho žen v průběhu těhotenství zjistí, že jejich kůže je mnohem jemnější a citlivější. To může znamenat zvýšenou pravděpodobnost spálení nejen na slunci, ale i v soláriu. Změna hladiny hormonů také zvyšuje náchylnost k pigmentaci kůže, takže se na pokožce mohou po opalování objevit skvrny, které jen tak nezmizí. Rovněž pokožkainfo-icon díky opalování mnohem rychleji stárne. Hlavním zdravotním důvodem, proč v těhotenství solárium vynechat je tak zvýšená citlivost pokožky těhotné. Dlouhodobé vystavení účinkům UV zářeníinfo-icon zvyšuje riziko vzniku maligního melanomu. To je nejzávažnější forma rakoviny kůže.

Přímé a dlouhodobé vystavení UV záření také nese nebezpečí přehřátí organismu, což pro nenarozené miminkoinfo-icon může být velmi nebezpečné.
Některé studie naznačují, že může existovat vazba mezi zvýšeným UV zářením a nedostatkem kyseliny listové. Je to proto, že UV paprsky mohou rozkládat kyselinu listovou. Kyselina listováinfo-icon je velmi důležitá při vývoji nervového systému dítěte (mozku a míchy), která vzniká během prvního trimestru těhotenství (1 až 13 týden). Proto byste měli během tohoto období zvýšit příjem kyseliny listové.

Lékaři opalování v soláriu v těhotenství nedoporučují, proto je vhodné jej v tomto období vynechat, případně se poradit s ošetřujícím gynekologem.

Těhotenství.cz