Jak na nemoc v těhotenství | Těhotenství.cz

Jak na nemoc v těhotenství

Jak na nemoc v těhotenství - Těhotenství.cz

Těhotenství je jednou z nejkrásnějších etap života ženy. A taky jednou z nejnáročnějších. Čekání na příchod nového človíčka na svět s sebou ale přináší kromě krásných okamžiků také momenty, kdy mají budoucí maminky důvod k obavám. Jedním z nich je právě přicházející období chřipek a nachlazení. Jak zvládnout nemoc v těhotenství a vyléčit se co nejšetrnějším způsobem s ohledem na vývoj miminka?

 

Těhotenství přináší ženám mnohé obtíže, od bolestivých prsou, únavy, nevolnosti a nadýmání až po pálení žáhy, křeče či problémy s hemoroidy. Ničím příjemným není ani nachlazení. Během těhotenství je totiž zakázáno užívat značnou část léků, a tak musí budoucí maminky pečlivě vybírat, co je pro ně vhodné, ptát se zkušenějších nebo konzultovat léčbu se svým lékařem. Organismus je v tomto období namáhán, a tak není divu, že se snížená imunita nemusí ubránit virům.

 

Jak se před nemocí chránit?

Nejlepším způsobem, jak se nachlazení či chřipce vyhnout, je eliminovat kontakt s nemocnými, vyhýbat se místům s větší koncentrací osob a posilovat imunitu. To samozřejmě neznamená, že se budoucí maminka zavře doma v pokoji a pasivně počká na porod. K posílení imunity (i kondice) pomohou dlouhé procházky v přírodě, po konzultaci s lékařem i vhodný sport.

 

Těhotné ženy se mohou s bacilonosičem setkat v práci, v MHD, prostě kdekoliv. Nakažená osoba si často neuvědomuje, že může být nebezpečná svému okolí. Proto lze i v těhotenství užívat šetrné přírodní přípravky, které pomohou nejen jako nezbytná prevence, ale také tehdy, kdy vás rýma, kašel či chřipka již přepadly. Mezi ně patří například zdravotnický prostředek Humer Stop Virus preventivně chránící před viry a zdravotnický prostředek Humer Sinusitis na rychlou úlevu od ucpaného nosu. Humer Sinusitis je navíc 100% přírodní, oba jsou obohaceny o výtažky z rostlin a přináší úlevu od nepříjemných příznaků nachlazení.

Jejich velkou výhodou je, že je mohou užívat všechny budoucí maminky a kojící ženy. Nejdůležitější je, aby byla budoucí maminka v psychické pohodě a nestresovala se kvůli hrozící nemoci a dobře míněné radě kamarádky, která má všechno nastudováno. Pohodová maminka je to nejlepší, na co se může miminko těšit.

Těhotenství.cz