životospráva v těhotenství | Těhotenství.cz

životospráva

Šanci na otěhotnění ovlivňuje i imunita

Na otěhotnění  se velkou měrou podílí celkový fyzický i psychický stav nastávajících rodičů. Ženy to obvykle v potaz berou, a tak skoncují s cigaretami, vyhýbají se alkoholu, začnou se zdravěji stravovat a více se hýbat.

Co může pomoci proti striím v těhotenství

Strie se v těhotenství objeví u většiny žen. Uvádí se, že se s nimi potýká až 80% nastávajících maminek. Jedná se tedy o zcela běžnou kosmetickou změnu.

Avokádo v těhotenství

Avokádo je díky svému složení zařazeno mezi takzvané „superpotraviny“. I když samo o sobě nemá žádnou úžasnou chuť a někomu může připadat dokonce odporné, je plné vitamínů, folátů, antioxidantů, zdravých tuků a minerálních látek a je tak maximálně vhodné pro vás i vaše dítě a je rozhodně správné zařadit ho do těhotenského jídelníčku.

Mátový čaj – ideální nápoj nejen proti dehydrataci u těhotných

Dehydratace je pro každého člověka nebezpečná, u těhotných to pak platí dvojnásob. Pokud právě čekáte miminko, je velmi podstatné pravidelně tělo zásobovat tekutinami. Ideální je samozřejmě čistá voda.

Ledová tříšť v těhotenství

V těhotenství je velmi důležité dodržovat pitný režim, zvláště pak pokud čekáte miminko v teplejších částech roku. Dehydratace může být problém pro každého, v těhotenství pak může způsobit spoustu nepříjemných situací.

Jak má vypadat zdravý a vyvážený jídelníček pro těhotnou ženu

Abyste měla představu o tom, jak by mohl vypadat zdravý a vyvážený jídelníček pro těhotnou ženu, připravili jsme pro vás vzorový jídelníček na 7 dní.   

Mandle v těhotenství

Mandle jsou bezpečnou a doporučovanou volbou pro každodenní svačinky během těhotenství - jsou bohaté na vlákniny, dodávají energii, zlepšují paměť, vývoj mozku dítěte, pomáhají zlepšovat krevní oběh a obsahují také velmi důležitou kyselinu listovou.

Energie

Během těhotenství se značně zvyšují energetické potřeby matky. Jelikož je výživový obsah mandlí velmi vysoký, jsou tak skvělým zdrojem energie.

Oslabená imunita v těhotenství

Chřipka, nachlazení či jiná nežádoucí virová onemocnění jsou strašákem každé ženy, která se snaží o miminko nebo už těhotná je.

Vitamin B9 - důležitý nejen pro budoucí maminky

Těhotenství je jednou z nejkrásnějších etap života ženy. Současně s sebou ale přináší řadu otazníků. Mnoho budoucích maminek si klade otázky týkající se toho, co dělat pro to, aby se narodilo miminko zdravé a bylo v pořádku.

Jak pečovat o dětskou imunitu

Také si v posledních několika letech říkáte, že zimy už nejsou takové, jako bývaly? Většina dní je teplotně vysoko nad průměrem s výjimkou těch několika málo mrazivých, které udeří z čista jasna.

Stránky

Subscribe to RSS - životospráva